U Rubešů se nečekaně objeví Oskar Prokeš (Filip Rajmont), tajemník zesnulé baronky Kateřiny, a shání tetina správce majetku pana Langa, který se měl před časem k Rubešům vydat. Nikdo takový ale nepřijel. Oskar má obavy ohledně plateb za správu zámku, které se musí zaplatit do konce roku, jinak je věřitelé dají k soudu. Správce Lang je totiž jediný, kdo má k majetku přístup. Andrea je vzteklá a chce svoje peníze zpět. Rubeš s Petrem chtějí prověřit všechny možnosti, a proto je napadne, že si Andrea dědictví ukradla sama.

 

Helena Lacinová (Eva Novotná) jde první den do práce a nese si spoustu věcí. Zlomí se jí podpatek a od pádu ji zachrání Robert Krátký. Ten si ovšem mylně myslí, že Helena nastupuje do nemocnice jako asistentka docenta Strnada. Podaří se mu ji rychle urazit, a za to si vykoleduje facku. Říká Strnadovi (Oldřich Vízner), že s ní odmítá pracovat. Strnad mu ale prozradí, že Helena nastupuje na místo ředitelky nemocnice, oni oba jsou jejími zástupci.

 

Anně je často špatně a Stáňa si myslí, že by to měla řešit s Kratochvílem. Kratochvíl pro ni má ale dobrou zprávu, z neurologického hlediska je naprosto zdravá. Anna ale zrušila svatbu ze strachu, aby se Petr nemusel starat o nemocnou. Jestli je zdravá, odehnala od sebe člověka, který pro ni znamenal nejvíc.

 

Dagmar má jít dnes večer představit Hynka své rodině. Hynek na večeři ale úplně zapomněl. Dagmařina matka, Eliška Tůmová (Dagmar Bláhová), je divadelní režisérka, která po několika letech přijala režii v divadle. Je z toho nervózní a rodinná večeře se jí vůbec nehodí. Dáša jí ale Hynka chce představit. Taky by byla ráda, aby si matka našla přítele. Eliška ale tvrdí, že to nejde, s jejími vrstevníky chodí mladé holky. Vztah Dagmary a Hynka neschvaluje, byla by radši, kdyby se Dáša vdala a měla děti a někým stejně starým.

 

Helena se svému příteli Pavlovi (Filip Blažek), který je policista, svěřuje, že dala podřízenému první den v práci facku. Už teď lituje, že místo ředitelky brala a nechala se od docenta Strnada ukecat. Pavel by byl taky radši, kdyby měla klidnější práci a měli děti. To ale Helena nechce poslouchat.

 

Ludvík Strnad se potkává v nemocnici se svým otcem. Je v šoku, když se dozví, že je jen zástupcem ředitele, a že se tudíž budou potkávat na operačním sále.

 

Skála jede napravit včerejší propásnutou večeři. A při hledání mobilu se setká s milou sympatickou dámou svého věku, s Eliškou Tůmovou.

 

Olin dostal v práci padáka. 

PS: Jo, a jedná se o seriál Velmi křehké vztahy, ale to už jste viditelně poznaly samy... :)

Reklama