Možná vás, pokud patříte mezi pejskaře, někdy napadlo, jak by to bylo skvělé, kdyby stačilo dát vašemu čtyřnožci tabletku jako při odčervení a byl by naprostý pokoj od všech klíšťat a blech? A V tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Představa se stala holou skutečností a ve veterinárních ordinacích můžete už řadu měsíců pořídit doslova revoluční „žvýkací“ tabletu.

Boj proti vnějším parazitům se u zvířat zdá nekonečný. Na trhu jsou rozličné přípravky, obojky a spot-ony, které leckdy s větší, leckdy s menší účinností vypořádávají s rostoucím množství leckdy infikovaných klíšťat či všudypřítomných blech.  Díky tomu, že některé z nich existují na trhu již dlouho, dá se u některých vypozorovat snižující se účinnost v důsledku zvyšující se rezistence parazitů.

pill

Zároveň existuje i řada vedlejších negativních souvislostí. Některé antiparazitární obojky zapáchají, rodiče s malými dětmi se u nich obávají přílišného kontaktu účinných látek a dětí, u některých spot-onů je zase zvýšené riziko pro kočky žijící ve společné domácnosti. Navíc spot-ony účinkují většinou jen jeden měsíc a obecně je u všech těchto variant přípravků delší doba nástupu plné ochrany. A to nemluvíme o nepraktičnosti různých sprejů a postřiků, jejichž pach navíc není většinou nic příjemného.

V ordinacích veterinárních lékařů se ovšem poslední rok stále více uplatňuje převratná novinka, a to jak formou, tak účinkem. Nový přípravek je totiž ve formě žvýkací tablety a svými vlastnostmi prolamuje veškeré doposud známé rezistence parazitů.  Nástup účinku je do 8 hodin u blech a 12 hodin u klíšťat, což zaručuje vysokou ochranu před onemocněními přenášenými klíšťaty. Navíc tato ochrana trvá po dobu nejméně 12 týdnů!

Populární veterinář MVDr. Jan Herčík, CSc. vysvětluje, jakým způsobem nové molekuly v tabletce působí a v čem tkví jejich výhoda oproti dosavadním způsobům ochrany: „Výhod, které má tento nový perorální přípravek díky unikátní molekule fluralaner je hned několik.  V prvé řadě na ni paraziti nejsou zvyklí a neumí se jí bránit.  Dále má velmi rychlý nástup účinku po podání oproti jiným běžným dlouhodobým antiparazitikům a působí systémově, rychle a účinně proti všem stádiím klíšťat a blech. U blech dále přerušuje životní cyklus vývoje a brání kladení dalších vajíček, takže nedochází k obnově bleší populace v pelíšku psa, koberci a tak podobně.“

Své čtyřnohé miláčky po celý rok ochránit před blechami a klíšťaty jednoduše, dlouhodobě, bezpečně a s nebývalou jistotou.

Reklama