brusle

Letos jsem si po deseti letech znova stoupla na brusle. Ty moje původní zůstaly někde v propadlišti dějin, tak jsem si půjčila dceřiny. No řeknu vám, očistec. Byly sice o dvě čísla větší na délku, ale strašně úzké, takže jsem měla sedřené kotníky a braly mě křeče. Přes nesporné nepohodlí mě ale bruslení strašně chytlo a rozhodla jsem se investovat do vlastních.

lipno

Jenomže všechny ty bílé dámské by se daly přirovnat k mučícímu nástroji - španělské botě, tak jsem si koupila chlapecké kanady. Měla jsem sice pochybnosti, zda to zvládnu bez zoubků a nebudu-li ve svém věku za cvoka. Ale co je mi do lidí? Večer jsem si je vyzkoušela na malém rybníčku a druhý den jsme si už trochu kaskadérsky vyrazili na bruslařský výlet na Lipno.

lipno

Na lipenském jezeře je totiž udržovaná sedmikilometrová bruslařská stezka pro veřejnost. No řeknu vám, paráda. V sobotu tam byl sice trochu nával, rodiny s dětmi, psi, kočárky, ale na pět až šest metrů široké ledové silnici jsme se vešli v pohodě všichni. Vedle na sněhu makali běžkaři a jednou jsme potkali dokonce sněžný skútr.

lipno

Na začátku, uprostřed i v cíli jsou občerstvovací stanice, ve kterých si můžete odpočinout a doplnit energii a tekutiny. Páreček, svařáček nebo třeba horký čaj a štrúdl po sedmi kilometrech vydatného pohybu docela bodnou. My jsme se raději moc nezdržovali, abychom neprochladli, a vyrazili na zpáteční cestu.

lipno

Co tomu říkaly moje nohy? I když jsem se v cíli ráda přezula do bot a stála na pevné zemi, přesto nelituji a šla bych do toho znova. Byl to úžasný zážitek.

lipno

Nejen že jsem těch čtrnáct kilometrů na chlapeckých kanadách absolvovala bez újmy, ale troufám si říct, že jsem si vypilovala styl. Dokonce bych řekla, že je to mnohem efektivnější bruslení, protože se nespoléháte na zoubky, ale odrážíte se pěkně do stran, takže i snad dobrá průprava na „kolečkáče“.

lipno

Jestli nemáte na Lipno daleko, nebo nelitujete dlouhé cesty, určitě se tam vypravte. A nemusíte si ani pořizovat  vlastní brusle. Doslova za pár korun vám je tam půjčí.

lipno

Chodíte bruslit? Lákal by vás takový výlet?

Reklama