Už třetí babybox pro anonymní odložení nechtěných dětí bude na jihu Čech. Dnes to médiím sdělil ředitel občanského sdružení Babybox Ludvík Hess, 11. ledna 2010 ho zprovozní v areálu nemocnice v Písku.

Schránka bude umístěna pravděpodobně u oddělení hematologie.

„Jsme rádi, že právě u nás bude další babybox. Smysl v těchto schránkách vidím, a pokud mají zachránit byť jen jediný dětský život, není o čem diskutovat,“ míní primář dětského oddělení nemocnice Karel Chytrý.

Náklady na zřízení schránky pro odložené děti uhradí občanské sdružení Babybox-Statim. „Pořízení jednoho babyboxu přijde zhruba na 250 tisíc korun. Peníze získáváme od sponzorů,“ uvedl ředitel sdružení Ludvík Hess.

Nemocnice Písek se bude podílet jen na provozu schránky, tedy vytápění a elektřině.

Nyní fungují schránky v sousedních Strakonicích a v Jindřichově Hradci. Za dobu jejich provozu ale nikdo do nich dítě zatím nevložil. V České republice je již 30 babyboxů. První schránka byla zřízena 1. června 2005 v pražském Hloubětíně.

Celkem bylo v babyboxech v Česku odloženo už 26 dětí. Zatím posledním byl sedmiměsíční Richard.

Dnes si na Ženě-in povídáme na téma zdání klame. Cítila jste se někdy oklamána? Byly věci nakonec jinak, než se na první pohled zdálo? Nebo si naopak vy sama libujete v matení veřejnosti? Napište nám o tom! Více se dozvíte v článku On je žena! Nebo už zase ne?

Reklama