Čtenářka pinokio nesnáší supermarkety a také nedávno objevila stévii a díky tomu pěkně zhubla. A tvrdí, že se nad jídlem musí přemýšlet! Díky Vám pinokio za příspěvek.

Dobrý den,
jsem asi pro mnohé nepochopitelný tvor,ale do supermarketu nechodím. Nesnáším ty fronty a boje o zlevněné banány.Ač jsem moderní žena oděna v nejmodernějším stylu,ošlehaná barovými ventilátory,neváhám si na sebe narazit staré tepláky a makat na naší velké zahradě.

Máme lán jahod/zmrzlina,knedlíky,marmeláda/,třešně,višně,jablka,rybíz,maliny,včera jsem sbírala špenát a kopr,zelenina do polévky taky bude za chvíli,těším se na cukiny,květák,brambory už taky vykopáváme.

Další ovoce si dovezeme z Kyjova,kde je posbíráme u babičky,která má velký sad.
Naše rodina má ráda samozřejmě i maso,takže králíka dostáváme od manželova kolegy z práce/cca 150,-/ks/,jednou za půl roku koupíme krůtu z nedaleké biofarmy,která vyjde levněji než v obchodě,vepřové a kuřecí kupujeme v prověřeném místním obchůdku,tam když mě mimochodem vidí,rozzáří se jim oči a jdou dozadu pro celé prase,vyplatí se jim to.

Teď jsem o víkendu opékala špekáčky od Vahaly,mají 70%masa/105,-Kč kilo/.
Na pstruhy jezdím na placený rybník,kde si pstruhy nachytám a mrsknu do mražáku.No,a zbytek potravin chodím nakupovat do malého obchodu,který má akce Hruška,takže tam v akci nakoupíte.

Myslím,že když se chce,tak to jde.Chápu,že někdo nebydlí na Moravě a nemá takové možnosti,ale stačí jenom začít s nějakou lepší potravinou a je to.já jsem začínala s bylinkami na parapetě a postupně jsme dávali dohromady zahradu.

Teď jsem objevila výborné sladidlo v prášku nebo v tabletách.Jmenuje se stévie,je čistě přírodní a netloustne se z ní.Taky mi po měsíci zmizel špek na břiše,protože jsem vynechala cukr a přidávala do čaje a do kávy jen toto přírodní sladidlo.

Moc se těším,až lidi konečně pochopí,že si na jídlo mají lidi udělat čas a zamyslet se nad tím,co jí.Já nejsem žádný fanatik zdravého jídla,klidně si dám krkovičku,ale musí být kvalitní a ne ze supermarketu třikrát zmrazená a rozmrazená,jak mi vykládala moje kamarádka,která v jednom marketu dělá.

pinokio

Kdybych náhodou vyhrála,přála bych si nějaká semínka neobvyklé bylinky,kterou bych si mohla vypěstovat na okně.


Dáváte v jídle přednost kvalitě, nebo kvantitě?

  • Kupujete potraviny ve slevách?
  • Nebo výhradně od malovýrobců?
  • Dáváte přednost značce BIO?
  • Nakupujete na trzích?
  • Změnili se vaše návyky a chutě časem, jako mně?
  • Fandíte spíše Pohlreichovi, nebo Babicovi?

Na všechny vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes na konci editace v 16. hodin odměním. Ke svému příspěvku napište, o jaký druh potraviny, o které sníte, ale ještě jste ji neměla možnost ochutnat, máte zájem, a já jedné z vás přání splním! K mání je dnes v podstatě cokoliv, od šnečích jater (nestojí to za to)  po krokodýlí maso (chutná jako kuřeryba) …

Reklama