Bude pokračovat úspěšně nastartovaný koncept Backstage, zejména rodiny s dětmi si užijí Májovku Na Výstavišti, na Křižíkově fontáně se zastaví Police SymphonyOrchestraa chybět samozřejmě nebude spousta sportu, piknikování a venkovních aktivit v prostorách parku i Střídačky.

Backstagena Střídačce: Aerofilms

Další ze série večerních setkání Backstage proběhne 21.4. na Střídačce od 19.30 hod, tentokrát na téma Aerofilms. Fandíte artovým kinům? A máte v Praze raději Světozor, Aero nebo Bio Oko? Další Backstage talkshow s podtitulem Aerofilms vám poodhalí, jak přicházejí dobré filmy do kin.

fe.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha

Moderátor Filip Koryta si k mikrofonu pozve Jiřího Fígla, ředitele kultovního pražského kina Aero a nově také programového ředitele letenského Bia Oko. Kromě toho je i festivalovým dramaturgem a někdejším filmovým publicistou a dramaturgem převzatých pořadů v České televizi. Jiří Fígl se podílí na programu Festivalu otrlého diváka a Letní filmové školy, v minulosti spolupracoval na přehlídkách SerialKiller, Filmasia, Febiofest či Fresh Film Fest.
 
Druhým hostem bude Jan Noháč. V Aerofilms vede tým, který se stará o propagaci řady filmů, image a komunikaci čtyř pražských kin, VOD služby Aerovod a dalších aktivit. Od roku 2013 pracoval na kampaních pro více jak 150 filmů, patří mezi ně například i tři vítězové Oscara za Nejlepší film či dokumenty Šmejdi a V síti. Kromě filmů měl na starost českou i zahraniční propagaci pěti ročníků mezinárodního festivalu Lunchmeat či komunikaci dvou ročníků Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Vstupné je 190 Kč.

Májovka Na Výstavišti

fe2.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha a festivalu Bambule 

Přijďte po celý květen (1.–31.5.) a užijte si s dětmi májové putování Výstavištěm. Pro děti od 4 do 12 let je tu připravena květnová bojovka plná záludných otázek a úkolů na celkem sedmi stanovištích rozmístěných po areálu. Důležité je stanoviště najít a zodpovědět všechny otázky. Za správně řešení náleží dětem odměna. Přijďte si kdykoli během května v otvíracích hodinách na Střídačku vyzvednout hrací kartu s mapou, obejděte s dětmi stanoviště a s vyplněnou kartou si zase na Střídačce do 31.5. vyzvedněte odměnu. Májovku nemusíte projít najednou, putování si můžete klidně rozdělit na více dní.
Vstupné: 150 Kč (rodina), k dispozici budou tři typy karet – předškoláci, 5-8 let, 9-12 let. Akce je určena pro děti v doprovodu rodičů.

Bambule festival Na Výstavišti

Hračkářství Bambule a Výstaviště Praha vás zvou na 1. ročník festivalu Bambule, který se uskuteční 14.–15. května v parkové části Výstaviště. Připraven bude bohatý hudební i doprovodný program. Na hlavní stage vystoupí po oba dny známí interpreti, představí se Kája dětem, projekt plný písniček a tanečků pro nejmenší. Své nejznámější písničky zazpívá Karol a Kvído, hudebně-tanečně-vzdělávací program muzikálové zpěvačky Karoliny Gudasové. Zábavná Pigy&Lily show představí oblíbené prasátko Pigy a jeho kamarádku Lily. Chybět nebude pěveckého duo Ben&Mateo, které v loňském roce ovládlo srdce českých teenagerek, stejně jakooblíbená dívčí kapela Lollipopz!

fe3.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha a festivalu Bambule
 
Hlavní program doplní tematické fun zóny. V Nerf zóně najdete šest střelnic, na kterých bude možné vyhrát hračky od Hasbro. V zóně Potter Festu si užijete spoustu kouzelné zábavy, ať již na famfrpálu, hodině lektvarů nebo při přesazování mandragor. V zóně Fun Box pak bude probíhat strhující adrenalinová show s triky na BMX/MTB kolech. Exhibice nejlepších českých bikerů bude ukázkou z připravované velkolepé show Michala Nesvadby s názvem Fantazie na kolečkách. Pokud patříte k pohybovým nadšencům, jistě vás potěší i parkour zóna připravená ve spolupráci se známým parkouristou a youtuberem Tarym. Čeká na vás jeho exhibiční ukázka, škola parkouru i autogramiáda.

Skate Games Na Výstavišti

fe4.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 

První akce pod názvem Skate Games nejen pro milovníky prkýnekproběhne 14.5. na Skateplaze v parkové části Výstaviště. Vše se odehraje pod taktovkou Czech Skateboarding.
Skate Gamesnabídnou závod Game of S.K.A.T.E, což je klasický battle. Předvést tricky na zemi, a hlavně co vám protihráč zadá, to bezchybně zopakovat a odvrátit tak úder. Celý souboj končí, když jeden z riderů nasbírá konečný stav písmenek S.K.A.T.E! Mimo jiné se můžete zúčastnit soutěže o nejlepší trick na zemi: Best FLAT Trick. Celý závod Skate Games se pojede dle tradičních TheBerrics pravidel. Mimo Skate Gamesčekejte doprovodné Best Trick contesty a Open Jamy. Celková výhra: 10 000 Kč.
Vstupné je zdarma, cena registrace je 50 Kč.
 
Police SymphonyOrchestra

Výstaviště Praha bude v červenci hostovat dnes již světoznámé uskupení Police SymphonyOrchestra, a to 17.7. od 19.00 hodin. Na Křižíkově fontáně zakončí toto originální hudební těleso z Police nad Metují své evropské turné.  
PSO je symfonický orchestr složený z mladých nadšeneckých muzikantů. Jejich domovem a zázemím je Police nad Metují, kde PSO v roce 2010 založili sourozenci Petra a Jakub Soukupovi. Dnes tvoří těleso 60 hudebníků a stále zkouší v polickém klášteře. V repertoáru PSO najdete různé hudební žánry – populární a filmovou hudbu, rock, swing i klasiku. Orchestrální tvorbu doplňuje kvarteto stálých zpěváků – Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký, dirigentskou taktovkou nyní vládne Joel Hána a Kryštof Koska.
62627223d174eblobid0.jpg
Foto: Martin Kábrt
 
Magická fontána

Jeden večer, jedna show, mnoho zážitků! Přijďte si užít Křižíkovu fontánu s představením Magická Fontána, které kombinuje nejmodernější technologické efekty s monumentálním dílem českého génia Františka Křižíka. Strhující hodinové novocirkusové představení akrobatů s ohněm, světelných tanečníků a živých hudebníků.

 fe5.jpg
Foto: Michal Bareš

Vydejte se s námi na cestu časem a poznejte příběh počátků lidstva a jeho vývoj až do průmyslové revoluce 19. století.
 
Termíny:                                                                               Vstupné:
Červen: 3.,4.,7.,8.                                                                Základní vstupné – 1150 Kč
Srpen: 19., 20.                                                                     Zlevněné vstupné – 850 Kč
 
Sport, relax a zábava Na Výstavišti

Na Výstavišti můžete každý den odpočívat zejména v parkové části areálu, zasportovat si, pronajmout si gril a užít pikniky s přáteli či rodinou nebo užívat aktivity pro nejmenší návštěvníky na hřištích a prolézačkách.

blobid1.jpg
Foto: archiv Výstaviště Praha 
 
Griloviště, parkour, Skateplaza, venkovní posilovna, boulder, plavecký bazén a samozřejmě odpolední kroužky pro děti na Střídačce stejně jako pravidelné víkendové workshopy pro celou rodiny a všechny generace. To vše zažijete Na Výstavišti.
 
Od dubna do října lze opět navštívit Maroldovo panorama.

a dále….
21.-22.5. – Dyzajn market
21.-22.5. – Open House Praha – festival otevřených budov (strojovna bazénu a Malé sportovní haly)
 
Více na Navystavisti.cz
 626272bbd4e74obrazek.jpg