Letní brigáda dcery a to letošní je u nás ještě po pár týdnech strašákem číslo jedna. Před měsícem přišla dcera s tím, že za pár dnů odlétá na brigádu na Ibizu spolu se třemi kamarádkami.

Docela jsme s tím všichni souhlasili a dceru všichni podpořili. Jenom ať vidí, že dělat pokojskou není švanda a na druhou stranu jsme jí přáli nějaké vydělané korunky, které po třech měsích chtěla použit na operaci očí. Navíc uklízet a vidět z pokojů krásné moře je brigáda, kterou by nikdo nepohrdl.

Dcera se začala s kamarádkami připravovat. Hořely nadšením a už se nemohly dočkat dne, kdy letadlo dosedne na ostrov IBIZA a také až navléknou slušivé hotelové mundůrky :-) a začnou uklízet hotelové pokojíčky.
 
Vše bylo vyřízeno. Nastal  den odletu. Babička slzela a před odletem dcery pronesla větu: "Jenom, abysme tě holka neměli za tři dny doma!"
 
Holky s plnou parádou a jiskrami v očích odletěly. Hned po příletu jsem dostala SMS, že je vše v naprostém pořádku a že po obědě si půjdou vyzkoušet slušivé oblečky a bude jim přidělena práce. 
 
Do večera jsme už žádnou zprávu ten den nedostali. Říkali jsme si... holky jsou po práci zničené, ozvou se na druhý den.
 
Druhý den přišla SMS: "V HOTELU PRACUJEME. MISTO OBEDA NAS ODVEZLI NA STAVENISTE. PRACUJEME  V BILYCH SUKYNKACH A BOTACH NA KLINU. MONTERKY JSME NEFASOVALY. UKLIZIME  PO ZEDNICICH OD OSMI HODIN DO DEVITI. SPIME VE STRASNE SPELUNCE NAD RESTAURACI V  RUSNEM CENTRU MESTA, KAM DOCHAZIME PESKY HODINU. FNUK!" 

Holky naletěly a ocitly se v pasti, ze které nebylo úniku. Bodrá španělská dáma dohlížela, jak holky stěhují skříně, drhnou omítku, montují nábytek, a to v rekordním  čase!
 
Dcera tuhle otročinu přesně po třech dnech vzdala. Zabalila si pár švestek a odletěla domů. Na brigádu bude dlouho vzpomínat, ale všechno zlé k něčemu dobré.

Místa, kde pracuje jako účetní, si považuje a dokonce ani na plat si nestěžuje. Brigádu plánuje, ale už nikdy na malebném ostrově, který nese jméno IBIZA a jsou tam podvodníci, kteří se nežinýrují  podvodem udělat z pokojských zednické pomocnice :-) a jiné pracovnice !
  
Hezké prázdniny a prima brigády přeje. 
 
Evalota

Milá Evaloto,

díky za příspěvek. Jsem naprosto přesvědčena, že podvodníci jsou všude, nejen na Ibize.

Myslím, že Vaše dcera měla více štěstí než rozumu a jen dobře, že se zpátky do Čech dostala v pořádku a bez problémů ihned po třech dnech práce.

Evaloto, jak vůbec probíhal její odlet? Přidaly se k ní kamarádky a jak reagovala jejich nadřízená - španělská dáma, když jí zmizela pracovnice téměř hned, kdy se objevila?

Máte podobné zkušenosti? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama