Hubnete do plavek, jste na dietě celoročně, chcete se zbavit nelichotivých faldíků? Máte v souvislosti s dietami nebo hubnutím nějaký vtipný příběh? Pošlete nám ho, odměna už čeká! Inspirovat se můžete krátkým příspěvkem redaktorky Evy.

Test nebo trest?

Jak jistě víte, Žena-in se chystá zahájit velký test diet a receptů na hubnutí. V úvodním článku jste si mohli přečíst, že se statečně vrhám do diety fastoodové. Což pro mě, jakožto skalního milovníka burgerů od strýčka „Meka“, vážně nebude problém. Moje „dieta“ spočívá v zachování běžných stravovacích návyků, ale zároveň zvýšení pohybové aktivity.

Že jsem si na sebe upletla bič, jsem věděla asi tak dvě vteřiny poté, co jsem se k této metodě dobrovolně přihlásila. Rozpohybovat tělo, které je rozmazlené všemi vymoženostmi města a v němž se navíc zabydlela duše, pro niž je silná vůle cizí pojem, bude asi dřina. Ale protože jsem od přírody hrdá a nechám se vyhecovat k lecčemu, řekla jsem si jediné: „Tak já to teda prubnu.“

Jaká je moje strategie?

Dlouho jsem přemýšlela, jak začít, aby nástup byl co nejméně drastický. A nakonec se mi podařilo zabít hned několik much jednou ranou.

Protože jsem před nedávnem usoudila, že můj milovaný „kompakt“ (rozumějte kompaktní digitální fotoaparát) je dobrý už jen na zatloukání hřebíků, vyhlédla jsem si nový. A protože jsem od přírody neskromná, chtěla jsem pokud možno co nejlepší věcičku.

I tahle věcička, jak se později ukázalo, má své drobné vady na kráse, které však jsou za daných okolností ku prospěchu. Váha přístroje přesahující 1200 gramů, který budu neustále zvedat k úrovni očí, mi šikovně nahradí nudné činky. Netřeba snad ani zmiňovat, že hraní „poučných a něžných“ her, jako je wrestling nebo mafiánská střílečka GTA, alespoň na nějaký čas vyměním za pohyb v terénu.

A v neposlední řadě svým dílem přispěje také investice několika mnoho tisíc korun českých. To se pak porce na talíři budou zmenšovat samy. :-)

Pište své příběhy, odměníme vás!

Protože z toho všeho mám radost, rozhodla jsem se udělat radost i vám. Zapojte fantazii nebo jednoduše zavzpomínejte. Máte v zásobě nějaký veselý příběh, který se točí kolem diety nebo hubnutí? Pošlete nám ho! Ty nejlepší zveřejníme a jejich autoři budou odměněni.

Své příspěvky piště do nedělní (26. 4.) půlnoci na e-mail eva.soukupova@zena-in.cz. Ze všech došlých příběhů vybereme několik nejlepších, které následující týden zveřejníme a po zásluze odměníme.

Budete letos hubnout do plavek?