Letní a podzimní hory mají co nabídnout. Krátké výlety pro děti spojené se spoustou zábavy, kterou horská střediska nabízejí, pohodové výšlapy pro celou rodinu, celodenní výlety pro zkušené i dlouhé přechody horských hřebenů pro ty, kteří se chtějí vydat do hor třeba i na vlastní pěst. 

Ať už vyrážíte do hor na polodenní výlet nebo týdenní expedici, určitě se vám budou hodit dobré boty, kvalitní oblečení, nějaká ta svačinka do baťůžku a také hole. Ty jsou u nás stále nejpodceňovanější součástí turistické výbavy, ačkoliv se jedná o doplněk téměř nejdůležitější. 

Hole určené pro pohyb v horách vám zajistí nejen oporu, ale také zefektivní pohyb vašeho těla. Rychlá chůze nebo dokonce běh s holemi je totiž téměř o 50 % efektivnější než bez holí. Zapojíte větší množství svalů, vydáte více energie a fyzická aktivita má pro vaše tělo efektivnější dopad.  

6318712dd42d1obrazek.png

Při zapojení více svalů navíc každý váš sval zkonzumuje v každém kroku méně energie a vy tak vydržíte mnohem více než obvykle. Vaše váha je rozprostřena jak na nohy, tak i na ruce, čímž šetříte kloubní aparát. A v neposlední řadě – v těžším terénu znamená pohyb s holemi rovněž bezpečí. Žádný sestup nebo seběh pro vás již nebude překážkou. 

Světovým lídrem v oblasti turistických holí je německá firma LEKI, v jejíž nabídce naleznete desítky holí. Pro klasickou turistiku se porozhlédněte v segmentu skládacích turistických holí, pokud vás baví rychlejší pohyb po horách, zkuste třeba kategorii Cross Trail, a pokud holdujete trailovému běhání, i v této oblasti naleznete špičkové hole, které používají přední světoví závodníci. 

Cross Trail je novinkou posledních sezon a těší se stále větší oblibě. Jde vlastně o zrychlený treking, nebo chcete-li, pomalejší běh. Zjednodušeně řečeno pohyb po horách, při kterém se zapotíte, dáte si do těla, ale který na rozdíl od trail runningu není primárně o běhu. Právě pro tuto kategorii pohybu také naleznete na trhu hole, která vám při cross trailu nejlépe pomohou.

Hole pak zkombinujte s vhodnou obuví a máte téměř vyhráno. Těžké pohory v poslední obě nahrazují lehké trailové boty s kvalitní podešví leckdy vybavené goretexovou membránou, která udrží nohy v suchu i v nepříznivém počasí.

Podcenit nelze samozřejmě ani oblečení. Dole v údolí mže být vedro k zalknutí, ale když se pak na hřebenech zatáhne a zafouká, může pocitová teplota klesnout i o několik desítek stupňů. Pořádná bunda nebo alespoň větrovka je v takových situacích k nezaplacení. Nemluvě o nepromokavých vrstvách oblečení, když vás chytne déšť.

Když jste konečně vybaveni, stačí již jen řízek v housce do batohu a můžete vyrazit. I když i ty řízky dnes nahrazují různé tyčinky a další sportovní výživa, která nejenže chutná, ale která dodá tělu vše potřebné pro pokračování vašeho výletu. 

Na horách je zkrátka krásně. Prostě se zabalte, pořádně vybavte a vyrazte na hřebeny… 

Treking

LEKI Black Series FX Carbon

Při Vaší příští horské túře se můžete zcela spoléhat na exkluzivní trojdílnou hůl Black Series Carbon! Je vybavená nově vyvinutou rukojetí Aergon Air, jejíž dotykovou plochu tvoří skutečný korek. Rukojeť byla po všech stránkách detailně vylepšena a opětovně optimalizována, co do komfortu a kontroly. Speciální technologie dutin umožňuje kombinovat lehkou konstrukci a velké, opěrné plochy, jež reagují na všechny ergonomické požadavky Vaší ruky. Plně pogumovaný hřbet rukojeti Aergon Air nabízí maximální přilnavost a kontrolu při sestupu z kopců. Skloněný úhel pomáhá vašemu zápěstí, aby optimálně vedlo a pokládalo hůl a mimořádně přispívá k bezpečnosti na horách. Vzhůru na příští horskou túru s lehkými a současně stabilními trojdílnými holemi!

631871373072fobrazek.pngwww.leki.com / 5 980 Kč

Leki Sherpa

Trekkingové hole Leki Sherpa, vyrobené z vysokopevnostního hliníku, obstojí i v nejnáročnějších podmínkách. Ergonomické madlo Aergon Air s hladkým povrchem umožňuje širokou škálu úchopů, prodloužená termoizolační rukojeť Thermo Long umožní pohodlné přehmátnutí. Prodyšné a lehké poutko je navržené tak, aby se v případě zachycení hole o terén uvolnilo a Vaše ruka nezůstala zaklíněna uvnitř. Zámek Speed Lock 2 Plus nabízí pohodlnou regulaci délky v rozmezí od 110 - 145 cm a lze jej ovládat i v silných rukavicích ve vlhku, ledu a sněhu. Odolný talířek a hrot z tvrdokovu jsou zárukou vaší spokojenosti.

63187177c413cobrazek.png
www.leki.com
/ 3 590 Kč 

Leki Makalu FX Carbon

Je-li trekking smyslem Vašeho života, skvělou oporou Vám budou hole Leki Makalu FX Carbon. Anatomicky tvarovaná rukojeť AERGON Air a jednoduchý systém nastavování Speed Lock 2 plus se systémem ELD External Locking Device jsou hlavními trumfy těchto špičkových holí. Pomocí jednoduchého mechanismu lze tyto karbonové hole bleskurychle složit na pouhých 40 cm a 254g balíček tak snadno vložíte do batohu.

6318718d33d60obrazek.png
www.leki.com
/ 4 990 Kč 

Cross Trail

Leki Cross Trail FX Superlite

Každého, koho baví rychlé a svižné výlety na lehko (cross trail, speed hiking, fast hiking…), bude bavit pohyb po horách a pro zdraví ještě více s holemi Leki Cross Trail FX Superlite. Složené na délku 42 cm a s hmotností 203 g v batohu nepřekáží. Karbonová konstrukce a spolehlivý mechanismus nastavení délky skrytý uvnitř hole činí tyto hole vrcholným modelem. Pohodlná prodloužená pěnová rukojeť s korkovou povrchovou úpravou a odnímatelné velmi prodyšné poutko/rukavička poskytují perfektní komfort a oporu. Zkrátka ty nejlepší technologie a materiály tak máte přímo v rukách.

6318719d7f0a3obrazek.png
www.leki.com
/ 5 390 Kč 

Leki Cross Trail FX.One Superlite

Každého, koho baví rychlé a svižné výlety na lehko (cross trail, speed hiking, fast hiking…), bude bavit pohyb po horách a pro zdraví ještě více s holemi Leki Cross Trail FX.One Superlite. Jsou dostupné v několika délkách. Kupříkladu 120cm model ve složeném stavu měří jen 37 cm a váží neuvěřitelných 162 gram! Karbonová konstrukce a spolehlivý mechanismus skládání skrytý uvnitř hole činí tyto hole jedinečným modelem. Pohodlná prodloužená pěnová rukojeť s korkovou povrchovou úpravou a odnímatelné velmi prodyšné poutko/rukavička poskytují perfektní komfort a oporu. Zkrátka ty nejlepší technologie a materiály tak máte přímo v rukách.

631871b19d919obrazek.png
www.leki.com
/ 4 590 Kč 

Mizuno Wave Daichi 7

Skvělý parťák pro trailové nadšence. Nové Mizuno Wave Daichi 7 využívají technologii MIZUNO WAVE a materiál EVA k zajištění větší stability a současně výborného tlumení nárazů. Díky Michelin podešvi s vynikající trakcí a nastavitelnému systému pro pevnější utažení obuvi, vás spolehlivě a bezpečně provede každým terénem. Kombinace pohodlí, vynikající trakce a odolnosti, která vám dodá jistotu i radost z běhu v terénu. Pro začátečníky i zkušenější běžce. Obuv vhodná pro středně dlouhé tratě v terénu. Dostupná i nepromokavém provedení Mizuno Wave Daichi 7 GTX.

631871bfa588cobrazek.png
www.mzuno.eu
/  3 790 Kč (verze GTX 4 390 Kč) 
631870e4bc3ddobrazek.png

Reklama