Letní hory mají co nabídnout. Krátké výlety pro děti spojené se spoustou zábavy, kterou horská střediska nabízejí, pohodové výšlapy pro celou rodinu, celodenní výlety pro zkušené i dlouhé přechody horských hřebenů pro ty, kteří se chtějí vydat do hor třeba i na vlastní pěst. 

646f34f92e639obrazek.png

Ať už vyrážíte do hor na polodenní výlet nebo týdenní expedici, určitě se vám budou hodit dobré boty, kvalitní oblečení, nějaká ta svačinka do baťůžku a také hole. Ty jsou u nás stále nejpodceňovanější součástí turistické výbavy, ačkoliv se jedná o doplněk téměř nejdůležitější. 

Hole určené pro pohyb v horách vám zajistí nejen oporu, ale také zefektivní pohyb vašeho těla. Rychlá chůze nebo dokonce běh s holemi je totiž téměř o 50 % efektivnější než bez holí. Zapojíte větší množství svalů, vydáte více energie a fyzická aktivita má pro vaše tělo efektivnější dopad.  

Při zapojení více svalů navíc každý váš sval zkonzumuje v každém kroku méně energie a vy tak vydržíte mnohem více než obvykle. Vaše váha je rozprostřena jak na nohy, tak i na ruce, čímž šetříte kloubní aparát. A v neposlední řadě – v těžším terénu znamená pohyb s holemi rovněž bezpečí. Žádný sestup nebo seběh pro vás již nebude překážkou. 
Světovým lídrem v oblasti turistických holí je německá firma LEKI, v jejíž nabídce naleznete desítky holí. Pro klasickou turistiku se porozhlédněte v segmentu skládacích turistických holí, pokud vás baví rychlejší pohyb po horách, zkuste třeba kategorii Cross Trail, a pokud holdujete trailovému běhání, i v této oblasti naleznete špičkové hole, které používají přední světoví závodníci. 

646f35281b702blobid0.png

Cross Trail je novinkou posledních sezon a těší se stále větší oblibě. Jde vlastně o zrychlený treking, nebo chcete-li, pomalejší běh. Zjednodušeně řečeno pohyb po horách, při kterém se zapotíte, dáte si do těla, ale který na rozdíl od trail runningu není primárně o běhu. Právě pro tuto kategorii pohybu také naleznete na trhu hole, která vám při cross trailu nejlépe pomohou.
Hole pak zkombinujte s vhodnou obuví a máte téměř vyhráno. Těžké pohory v poslední obě nahrazují lehké trailové boty s kvalitní podešví leckdy vybavené Goretexovou membránou, která udrží nohy v suchu i v nepříznivém počasí.

Podcenit nelze samozřejmě ani oblečení. Dole v údolí mže být vedro k zalknutí, ale když se pak na hřebenech zatáhne a zafouká, může pocitová teplota klesnout i o několik desítek stupňů. Pořádná bunda nebo alespoň větrovka je v takových situacích k nezaplacení. Nemluvě o nepromokavých vrstvách oblečení, když vás chytne déšť.
Když jste konečně vybaveni, stačí již jen řízek v housce do batohu a můžete vyrazit. I když i ty řízky dnes nahrazují různé tyčinky a další sportovní výživa, která nejenže chutná, ale která dodá tělu vše potřebné pro pokračování vašeho výletu. 

Na horách je zkrátka krásně. Prostě se zabalte, pořádně vybavte a vyrazte na hřebeny. Zde jsou naše typy na výbavu: 

LEKI ULTRATRAIL FX.ONE

Hůlky LEKI ULTRATRAIL FX.ONE jsou vaším nepostradatelným společníkem pro příští závod v trailovém běhu! Jsou vybavené novým systémem Trail Shark, který je prvním systémem poutek rukojetí, který byl 100% vyvinut pro trailový běh. Hmotnost rukojetí bylo díky novým ventilačním kanálkům možné snížit o 30 procent ve srovnání se známým systémem Shark. Poutka Shark Frame Strap Mesh ze síťovaného materiálu padnou jako ulitá a přenášejí sílu přímo do středu této karbonové hole. Díky štíhlému tvaru trnu Shark pomocí smyčky zaklesnete do rukojeti hole i se zavřenýma očima. Doplňkový výběžek na rukojeti, jakož i její prodloužení nabízejí další možnosti úchopu. Při délce 36 cm ve složeném stavu a hmotnosti 182 g a délce 120 cm Vám je oporou na každém kilometru.

646f204309661obrazek.png
www.leki.com / 4 490 Kč

LEKI EVOTRAIL FX.NE TA

LEKI EVOTRAIL FX.NE TA jsou stabilní hole na trail running splňující všechny nároky. Přesvědčí vás řadou detailů. Hůl z vysoce pevného hliníku je vybavena korkovou rukojetí a systémem Trigger Shark 2.0. To umožňuje rychlé připnutí a odepnutí poutka na holi. Poutko Trigger Shark udrží ruku bezpečně na holi. Díky tlačítkovému mechanismu lze hůl pouhým stisknutím tlačítka složit na 38 centimetrů.

646f33830641cobrazek.png
www.leki.de / 3 190 Kč

LEKI CROSS TRAIL FX SUPERLITE

Vydejte se na další trénink s holemi LEKI CROSS TRAIL FX SUPERLITE! Lehká skládací hůl z karbonu o průměru pouhých 14/12 milimetrů je vybavená nově koncipovanou rukojetí Cross Shark. Nabízí rychlost systému Shark a oporu rukojeti pro pěší túry s ergonomickou opěrnou plochou. Díky širokému poutku z vysoce prodyšného síťovaného materiálu s optimalizovaným tvarem je ruka bezpečně a pevně obepnuta a odlehčí se i jejímu svalstvu. Prodloužení úchopu na pórovité pěnové rukojeti zajišťuje další varianty úchopu. Univerzální skládací hůl v moderním vzhledu vhodném pro muže i ženy při velikosti balení 42 cm a hmotností 203 g nabízí oporu při vaší sportovní horské túře.

646f3394ac060obrazek.png
www.leki.de / 5 390 Kč

LEKI SHERPA

S holemi LEKI SHERPA máte zajištěnou bezpečnost a stabilitu při náročných horských túrách po velehorách! Trojdílná hůl speciálně vyvinutá pro vysokohorskou turistiku je vybavená novou rukojetí Aergon Air. Rukojeť byla po všech stránkách detailně vylepšena a optimalizována, co do komfortu a kontroly. Díky speciální technologii dutin lze kombinovat lehké konstrukce a velké opěrné plochy, jež reagují na všechny ergonomické požadavky vaší ruky. Pogumovaný hřbet rukojeti Aergon Air nabízí maximální přilnavost a kontrolu při sestupu z kopců. Skloněný úhel pomáhá vašemu zápěstí, aby optimálně vedlo a pokládalo hůl a mimořádně přispívá k bezpečnosti na horách. Stabilní hůl je vybavená hrotem Flex Tip Long, takže talířek Big Mountain Binding Basket lze v případě sněhu vyměnit přímo na horách. Hůl Sherpa, již tvoří hliník, je stabilní, a přitom váží pouhých 279 g. Můžete se na ni v horách plně spolehnout!

646f33a049a70obrazek.png
www.leki.de / 3 590 Kč

LEKI MAKALU FX CARBON

Hole LEKI MAKALU FX CARBON je Váš společník na cesty pro všechna horská dobrodružství. Jsou vybavené novou rukojetí Aergon Air. Nejnovější generace rukojetí speciálně upravených pro trekking byla opět optimalizována co do pohodlí a kontroly a detailně vylepšena po všech stránkách. Speciální technologie dutin umožňuje kombinovat lehkou konstrukci s velkými, opěrnými plochami, jež reagují na všechny ergonomické požadavky Vaší ruky. Plně pogumovaná hlava rukojeti Aergon Air nabízí maximální přilnavost a kontrolu při sestupu z kopců. Skloněný úhel pomáhá Vašemu zápěstí, aby optimálně vedlo a pokládalo hůl a mimořádně přispívá k bezpečnosti na horách. Prodloužení úchopu zajišťuje při stoupání do hor další varianty úchopu. Díky Lock Security Strap Skin 4.0 Vám poutko dokonale padne do ruky, a tak tomu dosáhnete optimální opory a tlaku. Prostřednictvím systému uzamykání Speed Lock 2 Plus lze skládací hůl z karbonu ve vteřině sestavit.

646f33b21758dobrazek.png
www.leki.de / 5 290 Kč

LEKI CRESSIDA FX CARBON AS

Hole LEKI CRESSIDA FX CARBON AS odolná vůči otřesům nabízí na horách plnou oporu. Díky tlumícímu systému DSS se snižují nárazové síly, odlehčuje se svalstvu, kloubům a vazům. Skládací hůl je vybavená zcela novou rukojetí Aergon Air Compact, která je v kompaktnější verzi o 12 procent kratší a díky tomu je optimálně uzpůsobená menším dlaním. Nejnovější generace rukojetí speciálně upravených pro trekking byla opět optimalizována co do pohodlí a kontroly a detailně vylepšena po všech stránkách. Speciální technologie dutin umožňuje kombinovat lehkou konstrukci s velkými, opěrnými plochami, jež reagují na všechny ergonomické požadavky vaší ruky. Pogumovaný hřbet rukojeti Aergon Air nabízí maximální přilnavost a kontrolu při sestupu z kopců. Skloněný úhel pomáhá vašemu zápěstí, aby optimálně vedlo a pokládalo tyto karbonové hole a mimořádně přispívá k bezpečnosti na horách. Vydejte se na další horskou túru!

646f33c400676obrazek.png
www.leki.de
/ 5 290 Kč

MIZUNO WAVE DAICHI 7
Skvělý parťák pro trailové nadšence. Nová MIZUNO WAVE DAICHI 7 využívá technologii MIZUNO WAVE a materiál EVA k zajištění větší stability a současně výborného tlumení nárazů. Díky lehké Michelin podešvi s vynikající trakcí a nastavitelnému systému pro pevnější utažení obuvi vás spolehlivě a bezpečně provede každým terénem. Kombinace pohodlí, vynikající trakce a odolnosti, která vám dodá jistotu i radost z běhu v terénu. Pro začátečníky i zkušenější běžce na středně dlouhé tratě v terénu.

646f3425b129eblobid0.png
www.mizuno.eu
/ 3 790 Kč

MIZUNO IBUKI 4

Vyražte do terénu v obuvi MIZUNO IBUKI 4 nabízející optimální kombinaci tlumení, stability a přenosu energie. Obsahuje spoustu prvků, které vám při běhu v terénu zajistí pohodlí a plynulost pohybu. Nově zakomponovaný materiál MIZUNO ENERZY Foam v podešvi dodá nášlapu měkkost a větší míru přenosu energie. Podešev z materiálu Wgrip zvyšuje přilnavost, zvláště na štěrkových cestách. Wave Ibuki 4 je tak spolehlivou trailovou obuví pro začátečníky. Materiál podešve Wgrip zabraňuje uklouznutí v deštivém počasí. Pro trailové běžce střední a lehčí váhové kategorie, pro začátečníky i dlouholeté milovníky horských stezek, štěrkových cest apod. Dostupná i v nepromokavém provedení s membránou Gore-Tex.

blobid1.png
www.mizuno.eu / 2 890 Kč, resp. 3 390 Kč verze GTX.

646f3429cb5e7obrazek.png

Reklama