Ahoj redakce a čtenářky a čtenáři,

cestovní horečkou trochu trpím. Spíš jde o to, že se děsně těším a nemůžu dospat (pokud jedeme ráno) nebo celý den nejsem schopná nic dělat a nic mě nebaví (to když jedeme odpoledne nebo večer).

Balím většinou v den odjezdu a bez seznamu. Většinou tak, že věci postupně snáším na postel a promítám si den od rána (tzn. co si ráno oblékám, co pak - plavat, sportovat, co večer, noc) a kontroluju, jestli tam mám něco na sebe na všechny denní etapy a možné výkyvy počasí. Pravda je, že si většinou beru jedny dlouhé kalhoty, jedny tříčtvrteční a jedny kraťasy (samozřejmě záleží, v jakém ročním období někam jedu). Trpím totiž obavou, abych toho sebou neměla moc a nemusela se s tím tahat, případně poslouchat narážky na to, že tam nejedu na 4 dny, ale na měsíc. Ta obava je moje vnitřní, nikdo mi to nikdy neřekl, ale přesto, pokud balím, myslím na to :-). Prdlé, že?

No a tak se mi stalo, že na jednom 5denním výletu v květnu v Rakousku, se mi moje jediné dlouhé kalhoty zničily hned první den a já pak zbytek pobytu trpěla zimou a chodila po památkách a horách v kalhotech po kolena. Bohužel jsem byla v té době studentka, sebou kapesné, nikoho jsem neznala, abych si mohla půjčit, takže jsem to musel přetrpět.

Přiznám se - byla jsem pak pěkně nemocná, ale stejně mě to nevyléčilo a  stále balím - kraťasy, polodlouhé a dlouhé :-).

Balení mám tedy ráda, ale vybalování nesnáším. Jsem schopná tašku s oblečením nechat v chodbě třeba 5 dní. Pak se k vybalení dokopu, a to tím způsobem, že všechno oblečení vyperu. I to, které jsem nenosila, protože je stejně zmačkané z tašky, uválené... Je to hrozný, ale bojovat s tím nebudu.

Lucik007


Jestli si ten den nepromítáte moc jednoduše, když si balíte jen kraťasy, polodlouhé a dlouhé :-). Chodit v Rakousku v kalhotech po kolena je tedy rázné otužování...

Něco vtipného k blížícímu se poledni? Pošlete na redakce@zena-in.cz

 

Dnes s heslem: Cizí neštěstí potěší!
Jak snášíte noční cestování?
Je někdo ve vašem okolí větší zmatkař, s kým proto nerada cestujete?
Ztratilo se vám něco nebo jste zapomněla před cestou cosi vyzvednout, zaplatit, odnést, vypnout?

Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?
Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší?
Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?

Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Reklama