Některé ženy si potrpí na značkové oblečení, jiné ulítávají na luxusních kabelkách či drahých botách. Je spousta i těch, které nedají dopustit na svoje vlasy. Vždyť ty by měly být vizitkou každé ženy.

Nevím, kdo a proč vymyslel pořekadlo: dlouhé vlasy, krátký rozum. Vždyť dlouhé vlasy nosili už v historii vládkyně a vladaři všech zemí.

vlasy

Ale zpátky k ženám a do současnosti.
Dvě věci u žen nesnáším. A to když kouří na ulici, tím myslím za chodu, a když mají dlouhé mastné vlasy. Přitom to není tak dávno (vlastně je), co jsem byla přímo ukázkový typ dlouhovlasé, mastné máničky, která nedala bez cigarety ani ránu.
Ale jak se zpívá v písničce Marty Kubišové: Časy se měěěníííí.

Měníme se i my. Někdo k lepšímu, někdo k horšímu. A náš vztah k nám samotným? Z rebelek se stávají vzorné matky, roztrhané džíny vystřídají decentní kalhoty. A vlasy? Ty prochází změnou největší.

„Sašenko, měla by ses ostříhat, na vdanou už se to nesluší mít tak dlouhé vlasy.“
Při vší úctě k mojí milované babičce, v tomhle jsem ji nikdy neposlechla. Proč se to nesluší? Proč nemůžu mít jako vdaná dlouhé vlasy? Babi, vždyť je 21. století!

Mám ráda svoje vlasy, byť si se mnou už chudinky užily. Jen když si vzpomenu, jakými barvami už prošly. Původem jsem hodně tmavovlasá, skoro až černovláska. I kvůli tomu si mě manžel všiml, vždycky se mu více líbily tmavovlásky. No a co já udělala? Hned po svatbě jsem se začala barvit – na blond, na červeno, na hnědo, na zrzavo, melíry.
A když vzpomenu na trvalou. Bože, to byly účesy! To jsem měla ránu! Vypadala jsem o dvacet let starší.
Ale manžel mi do mých vlasů nikdy nemluvil. Tiše si myslel svoje. Kolikrát, když se podívám na fotky z té doby, tak si říkám, že měl promluvit. Měl mi na rovinu říct, že vypadám jako „blbec“.

A máme tady krásné ženské téma Vlasy / jakou nejhorší šílenost jste kdy měla na hlavě?

  • Barvíte se? A sama nebo u kadeřnice? (holičky)
  • Stříhala jste se někdy i sama?
  • Volíte letos nový jarní sestřih?
  • Líbí se vám dlouhé nebo krátké vlasy?
  • Po jakých vlasech jste toužila a ono nic?
  • Jste spokojená se svými vlasy?
  • Češete si drdoly?
  • Vyhovuje vám ježek?
  • Mluví vám manžel, partner, přítel do vašeho účesu?

To je rozsáhlé téma.
Pište prostě vše, co chcete – a klidně posílejte i fotografie!

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu s pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GLISS KUR , obsahující šampon a zábal. (můžu potvrdit - obojí výborné)

vlasy

Reklama