Další názor na dnešní téma poslala čtenářka s nickem mio, velká muzikálová fanynka. Které muzikály jsou pro ni TOP, a které vidět nemusí, se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme

Ahoj všem muzikálomilovnicím! Hrdě se hlásím mezi ně. Dokonce jeden z mých dávných snů byl, se muzikálu věnovat i profesně..(Zůstalo pouze u snu..)

Hudbou jsem byla vláčena od dětských let. Brněnské Janáčkovo divadlo - v něm opery, balety i operety. To patřilo do povinné výbavy do života, jak chvályhodně usoudila moje matka - ale přiznávám - balet a operetu bych už asi až tak nadšeně nenavštívila, ale na operu občas zajdu a moc ráda.

Ale ještě častěji mé kroky směřují k Městskému divadlu, které - dle nejen mého názoru - nabízí špičkové muzikály (samozřejmě mimo to i jiné žánry).

Hair, West Side Story nebo Jesus Christ Superstar jsem vždy prožívala i na televizní obrazovce - ale naživo to mělo úplně jiné grády. Například u Ježíše jsme celá parta (i ti chlapi otrlí) slzeli a všechny chlupy na těle byly v pozoru..

Hair (Vlasy) byly taky parádní, jen je nedoporučuji shlédnout v pokročilém stádiu těhotenství - závěrečná scéna je opravdu šíleně hlučná, dramatická, doplněna zvuky s vrtulníky a já myslela, že se mi dítě prokope z břicha ven.

My Fair Lady s Audrey Hepburn je můj oblíbený film, brněnská verze My Fai Lady ze Zelňáku, v níž se Líza Dulínková (Liza Doolittlová) přeučuje z hantecu na spisovnou češtinu, je fenomenální.

Výše uvedené muzikály jsem viděla více než jednou a klidně bych na ně ještě párkrát zašla.

Na většinu dalších navštívených si snad vzpomenu: nádherný Babylon, Koločava s neuvěřitelným hlasovým fondem Hanky Ulrychové, Cikáni jdou do nebe - s živou cikánskou kapelou na jevišti, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť ( celkem neznámý první kus A.L. Webera a T. Rice), Sněhurka a 7 trpaslíků (bavili se dospělí i děti - trpaslíky tam opravdu komicky hráli a zpívali kluci ze skupiny All X - členové divadla - a zlou královnu zpívá místo ženské herečky chlap) , Tajemství zlatého draka od Daniela Landy,  v Praze pak Evita a Bídníci.

Zajímavé je, že kusy jako třeba Baron Prášil, Kleopatra a jim podobné mě opravdu nelákají.

Přikládám hudební ukázku z muzikálu Hair/Vlasy (můj nejoblíbenější - Jesus Christ Superstar - jsem už posílala, když bylo ž-inovské rádio, tak ať tu není z mé strany přeježíškováno - do vánoc času dost :-) ).

Hezký den přeje mio.

Formanův film Vlasy byl první, který mě rozbrečel. Nedávno jsem si ho pustila na DVD a musím říct, že ani po letech na síle neztratil.

A co vy, milé ženy-in, také máte ráda muzikály? Který je ten váš nejoblíbenější. Viděla jste ho víckrát? Znáte z něj nějaké melodie? Který muzikál byste chtěla vidět?

Nebo jste na druhé straně „barikády“ a muzikály zrovna nemusíte? Kde se vzala ta averze vůči tomuto žánru?

Napište nám svůj názor. Pozitivní, ale i negativní na redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama