Jak je to dlouho, co jsem nebyla u gynekologa? Dost dlouho. Nevím, proč se pořád bojím, vždyť už dávno to není jako v době, kdy jsem rodila. Gynekologická péče je odbornější, šetrnější, gynekologové příjemnější. Ten můj obzvlášť.

gynekologie

Ne však ve směru, jak byste si myslely, to ne. Je to starší pán, který už dva roky přesluhuje a který se chová ke svým pacientkám, jako by byly jeho vlastní dcery (má tři a všechny u svého tatínka rodily). A jedna z nich mi ho právě i doporučila, protože předtím jsem měla takového mlaďocha, který by mohl být mým synem, a před kterým jsem se styděla... a úplně předtím, na to raději ani nevzpomínat! To byl neskutečný ras. Bral nás jako ovce na porážku, byl necitelný, komisní, arogantní, bohužel jsem u něho i rodila.

Ale zpět k mému současnému gynekologovi. Nejenže je milý, hodný, chápající, ale má i fantastickou, báječnou sestřičku, a co si budeme povídat, ta je základem každé ordinace. Tato milá sestřička je velmi všímavá, neuniká jí samozřejmě ani strach a nervozita některých pacientek (včetně mě), a tak se nás snaží nějak rozptýlit. Pojala to vskutku originálně. Aby zahnala náš strach, nervozitu a obavy, aby nás v té nepříjemné poloze s nohama rozkročmo a čuměním do stropu přivedla na trochu jiné myšlenky, nalepila na snížený strop nad gynekologickým křeslem plakáty a fotografie oblíbených herců a zpěváků. Takže při takové prohlídce se na vás usmívají Brad Pitt, Antonio Banderas, ale třeba také Karel Gott nebo Václav Neckář. :) Je to prostě originální. A milý pan doktor si s vámi krom vašeho zdravotního stavu povídá třeba i o tom, kterýpak z těch idolů je nejvíce podobný tomu vašemu. No je to vážně legrace. A najednou je i po prohlídce a vy se dozvíte, že jste zdravá.  To je to nejkrásnější sdělení (kromě sdělení mateřství), a za tu chvíli strachu to rozhodně stálo.

A abychom zažívaly jenom ta krásná sdělení, neměly bychom podceňovat pravidelné gynekologické prohlídky. Já vím, není to jednoduché, hodně záleží i na tom, jaký je náš vztah ke gynekologovi.

Tématem dnešního vydání je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž, či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky, nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :), pošlu jí pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji.

darekk

Reklama