Vzácným hostem značky L'Oréal Paris na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary bude okouzlující a svým všestranným nadáním naprosto výjimečná Aimee Mullins. Můžete ji znát nejen jako zdatnou atletku, půvabnou modelku, ale i talentovanou herečku. Její vlastní příběh by navíc vydal na samostatný film.

aimee1

Aimee je trojnásobnou světovou rekordmankou ve sprintu na 100 metrů, 200 metrů a ve skoku do dálky. Všechny tyto úspěchy se jí povedly na Paralympijských hrách v Atlantě v roce 1996 - Aimme se totiž narodila s anomálií dolních končetin a v prvním roce věku přišla o obě nohy pod koleny.

Dokázala se s tím však úctyhodně vyrovnat a stala se první ženou s protézami nohou, která soutěžila na nejvyšší úrovni soutěže NCAA (National Collegiate Athletic Association). V roce 2007 se stala prezidentkou Sportovní nadace žen (Women's Sports Foundation), která je symbolem pro všechny ženské atletky USA.

Múza Alexandra McQueena

Dokázala se ale prosadit i ve světě módy - v roce 1999 se stala múzou britského módního návrháře Alexandera McQueena a prošla se na jeho londýnské přehlídce po molu díky důmyslným protézám. People ji poté zařadil na svůj seznam „50 nejkrásnějších lidí světa.“ Kromě toho se objevila ve všech předních módních časopisech jako je Voque, Harper's Bazaar, W, Sports Illustrated, Life, Glamour či Elle.

A aby toho nebylo málo, je Aimee úspěšná i jako herečka. Objevila se například ve filmu Cremaster 3 významného současného umělce Matthew Barneyho, s nímž nyní spolupracuje na adaptaci románu Normana Mailera s názvem Dávné večery.

aimee2V roce 2011 se navíc Aimee stala světovou ambasadorkou značky L´Oréal Paris a zařadila se tak mezi světoznámé hvězdy jako je Jennifer Lopez, Beyoncé Knowles, Rachel Weisz, Gwen Stefani, Gerard Butler, Freida Pinto, Diane Kruger či Patrick Dempsey.

„Díky tomu, že se L'Oréal Paris letos už podruhé stal oficiálním vizážistou Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, budeme moci tuto výjimečnou ženu přivítat v České republice. Jsme rádi, že díky tomuto partnerství pozná jednu z největších kulturních akcí, jaké se u nás konají,“ řekl marketingový ředitel značky L´Oréal Paris Jakub Mikeš.

Aimee Mullins se zúčastní slavnostního zahajovacího ceremoniálu a setká se se všemi hlavními představiteli festivalu i s ostatními VIP hosty včetně Hellen Mirrenové. V Karlových Varech ji budete moci spatřit od pátku 29. června do neděle 1. července.

Reklama