V termínu 3. – 5. srpna se v Polsku uskuteční další ročník festivalu Przystanek Woodstock, který každoročně navštíví kolem 1 milionu návštěvníků z celého světa. Jak již je tradicí, vstupné na festival bude pro všechny zdarma. Na letošním ročníku budou mít návštěvníci možnost poprvé v historii navštívit Czech House. Pořadatelé totiž letos přes agenturu MusicMap pozvali Českou republiku, aby zde prezentovala českou hudbu, historii, sport a místní umělce. Celý projekt Czech House vznikl za podpory Ministerstva pro místní rozvoj a Czech Tourism.

woodstock

Hlavní expozicí v Czech House bude stan Czech Tourism, kde se hosté budou mít možnost dozvědět zajímavé informace a prohlédnout si několik velkoformátových snímků vystihujících krásu přírody a památek v České republice. Pro přímé nahlédnutí do krás české vlasti budou návštěvníci moci vyzkoušet i speciální brýle pro virtuální realitu.

Vše bude probíhat za doprovodu muzikantů, kteří vystoupí na akustické stage, kde mimo jiné bude v rámci programu probíhat jamování kapel. K vidění budou kapely jako By The Way, Rambling Wolves, Charlotta, Marry B a další. Všechny tyto kapely se účastnily největší soutěže neprofesionálních kapel ve střední Evropě - Skutečná Liga, kterou pořádá agentura N.S.E.F. Production. Uměleckou scénu zastoupí uznávaný umělec Laco Garaj. Ten zde bude vystavovat své obrazy, skleněné sochy a vitráže, které byly k vidění například ve filmu Johanka z Arku od světoznámého režiséra Luca Bessona.

woodstock

Po celou dobu festivalu se v areálu Czech House budou na velkoplošné LED obrazovce promítat hudební dokumenty a záběry pořízené z českých krajů od Czech Tourism. K vidění budou i unikátní hudební nástroje od nového českého výrobce Badstroke Guitars. Sportovní sféru zde zastoupí expozice určená pražské Slavii. Pro návštěvníky budou každý den připravené i soutěže o ceny.

woodstock

Na festivalu diváci uvidí i mladé české kapely, které nepřestávají lovit nové muzikantské zkušenosti a aktivní účast na festivalu si vybojovaly v rámci z pražských Eliminací na Przystanek Woodstock. Na pódiu pivovaru Lech si zahraje kapela Idio & Idio (1. místo v soutěži Skutečná Liga 2016), malou stage obsadí kapely Cox & Vox (2. Místo v soutěži Skutečná Liga 2016) společně s kapelou Fish Face. Soutěž vyhrála kapela Projekt Parabelum, která si zahraje na hlavní stage jako druhá česká kapela v historii. Jako první si to vyzkoušela pražská kapela The Snuff.

woodstock

Program Czech House 3.-5.8.2017

3.8.

14:30 - 15:15  By The Way

15:30 - 16:15  RAMBLING WOLVES

16.15 - 17:00 Jam Session

4.8.

14:30 - 15:15 Jam Session

15:30 - 16:15 MARRY B

16:15 - 17:00  Jam Session

5.8.

14:30 - 15:15 CHARLOTTA

15:30 - 16:15 MARRY B

16:15 - 17:00  Jam Session

 

___________________________________________________________________________

Pozvánka na Przystanek Woodstock 2017

 

The Snuff – Woodstock 2016 Hlavní Stage

Laco Garaj

https://www.lacogaraj.cz

Skutečná Liga

www.musicmap.tv

Czech Tourism

www.czechtourism.cz

Musicmap

www.musicmap.tv

Reklama