Kdo není na Facebooku, ten jako by nebyl. Dnešní doba je skutečně zvláštní, virtuální identita je pro některé lidi důležitější, než ta reálná. Když jsem se dozvěděl o Facebooku, nejprve jsem ho odmítal, pak mě pohltil a nakonec došlo k jistému smíření.

FacebookKolik času trávíte denně na Facebooku? Musím se přiznat, že v určitém období jsem zde byl denně i několik hodin. Klábosil s přáteli, snažil se dohledat známé lidi, seznamoval se s novými... Ta možnost nahlédnout lidem pomocí Facebooku do soukromí a mít je prakticky pořád doma mě přitahovala jako magnet. A to jsem nejprve Facebook odmítal.

Jak jsem se k Facebooku propracoval?

Nejprve mě to štvalo. Spousta lidí v mém okolí tvrdilo, jak je Facebook skvělý. Pak jsem začal pozorovat, že mi díky tomu, že nejsem na Facebooku, uniká spousta věcí - například pozvánky na některé akce byly posílány výhradně přes Facebook. A tak jsem se jednoho dne zaregistroval.

Jsem přirozeně počítačově zvídavý, čili jsem si s tímto svým novým kamarádem v počítači za krátko tykal. Svět Facebooku mě doslova pohltil. Když tu jsem si uvědomil, že není něco v pořádku. Že kontroluji Facebook tak často, až je to nenormální a zbytečné. A řekl jsem si dost!

Na Facebook jsem nezanevřel

Ačkoli jsem se tak trochu od FB - jak zní nejčastější zkratka této sociální sítě - odstřihl a začal znovu žít v realitě, na Facebook jsem nezanevřel. Popravdě mi skutečně pomohl v setkání s několika lidmi, které jsem myslel, že už v životě nepotkám. A navíc jde o celkem šikovný nástroj, když člověk potřebuje oznámit a propagovat nějakou akci. Ale navštěvuji ho vždy jen na skok, rychle kouknu, jestli mi někdo nepíše - obdobně, jako navštěvuji e-mail - podívám se na pár aktuálních příspěvků, fotek a událostí, pak zase mizím. Z období, kdy jsem na FB trávil tři až čtyři hodiny denně, jsem se přesunul do období, kdy zde trávím tak 10 minut - to už se, myslím, dá.

A tak se mojí nejnavštěvovanější sociální sítí stala zase ŽENA-IN.cz. :-)

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama