Chlapec, který v pátek večer přišel na eskalátoru v pražském metru o tři prsty na noze, za tuto nehodu pravděpodobně může sám.

Chlapec cestoval v pátek večer se svou sestrou a otcem do kina, tam však nedojel, protože mu zůstala noha v jezdících schodech. Přestože ho záchranáři ihned dopravili do vinohradské nemocnice, lékařům se nepodařilo tři prsty zachránit a nevyhnuli se amputaci. Otec zraněného chlapce Denis Gajdoš potvrdil, že už se spojil s právníkem, a ten začne celou věc řešit.

kluk

Dopravní podnik však vinu odmítá. Podle jeho mluvčího Ondřeje Pečeného technická kontrola potvrdila, že eskalátor je v pořádku. Naopak záběry z kamery, které odvysílala Tv Nova, odhalily, že hoch nedodržoval platné předpisy. „Ze záběrů bezpečnostních kamer je patrné, že chlapec necestoval v souladu s přepravním řádem,“ řekl pro server iDnes Ondřej Pečený.

Přepravní řád

Na pohyblivých schodech v metru je cestující povinen přidržovat se pohyblivého madla a stát ve směru pohybu schodů. Na stupně schodů, pohyblivá madla a balustrády je zakázáno pokládat jakékoli předměty. Chůze po pohyblivých schodech je povolena jen ve směru jejich pohybu, pokud to dovoluje obsazení schodů a nedojde k ohrožení bezpečnosti jiných osob.

Video zachycuje chlapce, který jede po eskalátorech bez dozoru rodičů, běhá proti směru jízdy, ale pak čeká na zbytek rodiny. Na dolním konci jezdících schodů se spolu se starší sestrou otáčí bokem do směru jízdy. Sestře na pravé straně schodů se nestalo nic, zatímco noha chlapce nalevo se zachytila do škvíry mezi schod a levý bok eskalátoru. Otec chlapce tvrdí, že na konci schodů sovětské výroby zřejmě chyběl ochranný hřeben. Podle jeho verze tam byla jen velká díra.

kluk

„Syn se probral z narkózy a je po prvním převazu. Zatím to bere statečně, je to bojovník. V pondělí se už díval i na pohádku. Jsme vděční zdejšímu zdravotnickému personálu, že se o něj tak dobře stará,“ řekl otec o stavu malého Denise.

Reprofoto: TV Nova

Na čí straně je podle vás vina? Necháváte děti bez dozoru na eskalátorech?

Reklama