S blížícím se létem si pomalu každý z nás začne plánovat dovolenou. Manželé či partnerské páry navzájem zjišťují svá přání do jakých míst letošní rok zavítají, kalkulují své finanční možnosti a samozřejmě plánují vhodnou dobu, kdy mohou opustit na pár týdnů své zaměstnání.

Přiznejme si, že ženy co se týče plánování celé dovolené, jsou více stresovány než muži. Téměř každá žena má vše promyšleno do nejpodrobnějších detailů.
Potřebuje oživit svůj letní šatník, s těmi pár kil navíc se musí rychle něco udělat a ty plavky, ve kterých se pyšně producírovala na plážích minulý rok, vyšly právě letos z módy.

I když jsou to záležitosti stresující, každá žena je víceméně ochotně podstoupí, především pro pocit, že udělala maximum pro co nejlépe strávenou dovolenou. Neustále básní o skvělé dovolené s kamarádkami, kolegyněmi z práce, sní o procházkách po nádherných plážích, koupání v azurovém moři, dobrém jídle, ale na to všechno musí být velmi dobře připravena a nesmí na nic zapomenout. Mohou totiž nastat potíže. Stačí se trochu spálit nebo sníst něco, co nám zrovna optimismus nedodá, ba spíše naopak, a už máme pár zkažených dnů dovolené.
Zvlášť když ji trávíme se svými dětmi. Žádná žena rozhodně netouží po ničem jiném, než je pohled na mírně nazelenalé dítě.

Proto všem méně významným, ale přesto obtěžujícím potížím můžeme předejít včasným obstaráním volně prodejných přípravků. A jak už to bývá při přípravách na dovolenou, každé z nás stane, že na něco zapomeneme. Paradoxem je, že obvykle z hlavy vypustíme tu nejdůležitější věc. A to je naše zdraví. I když cokoliv jiného můžeme dokoupit přímo v místě pobytu, zahraniční léky, které lze běžně koupit v lékárnách, si žádná z nás netroufne koupit. Zvlášť když nemáme zkušeného znalce vedle sebe.

Zde je výběr několika užitečných rad, co byste si neměly zapomenout přibalit do kufru:
1. Na delší cestu zabírá všem dobře známý Kinedryl nebo Nokinal, řada lidí dává přednost žvýkačkám Travel gum.
2. Pokožku na sluneční paprsky připravíme užíváním Beta-karotenu
3. Na lehké spálení spolehlivě zabere Panthenol či mast Bepanthen
4. Proti hmyzu vystačíte s repelentem
5. Na drobná poranění, například záděrky, štípance od komárů či uši spálené od slunce, postačí například Zyrtec, Zodac, Fenistil gel nebo After bite tyčinka
6. Nezapomeňte na náplasti - nejlépe již nastříhané     
7. Na lehký průjem bez teplot můžeme použít léky dezinfikující střevní trakt, např. živočišné uhlí - Citrocarb nebo tablety Carbosorb. Existují také sáčky Smecta.
8. Proti zvýšené teplotě a lehké bolesti hlavy je osvědčený Paralen nebo Panadol
9. Ucpaný nos zlikvidujeme pomocí přípravků, jako je například Livostin nebo Nasivin
10. Na citlivé či podrážděné oči zabírají antialergické oční kapky jako je Sanorin-analergin, borová voda či Ophtal
11. Kdo trpí na ekzémy, může použít krém Indulona či mastičku Excipial
12. Pokud nemůžete klidně spát kvůli chrápání vašeho partnera, tak spolehlivě zabere ústní sprej Snoreeze

    
Reklama