Děkujeme za další příspěvek na dneční téma, který je klasickou ukázkou stravování Čechů v zahraničí. Ale naše čtenářka si tento způsob velice pochvaluje, a dokonce vřela doporučuje. Takže díky za příspěvek, milá Zdeničkoo, a doufám, že vás dovolená teprve čeká.

Bohužel, i já osobně se přiznávám k tomu, že po příjezdu na dovolenou (většinou jezdíme s rodinou do Chorvatska) na nás je poznat, odkud jsme to vlastně přijeli. I když si zbytek Evropy ( o dalších kontinentech ani nemluvě) myslí, že jsme stále Československo nebo nedejbože kus Maďarska, myslím, že Chorvati nás už velmi dobře znají.

Den před plánovaným odjezdem nasmažím hromádku řízků, které zakusujeme během cesty, manžel sbalí basu piv, do kufru zavřeme tašku s oblečením a zbytek výplně kufru tvoří zavařená jídla. Způsob zavařování klasických jídel (rajská, klobásky, lečo, čína atd...) mě vlastně naučila moje švagrová, která svému muži takto chystá jídlo na cesty (řidič kamionu).

Původně jsem se zhrozila pouze při pomyšlení na to, jak to jídlo vlastně potom musí vypadat, no nedejbože chutnat. Ovšem výsledek mě velmi příjemně překvapil. Jídlo bylo po ohřátí jako právě připravené, takže jsme tento způsob stravování začali praktikovat na dovolených.

Na pláži nás klasicky najdete s řízkem v jedné a (manžela:) s pivem v druhé ruce. Když nás přepadne hlad, vyklopíme obsah jedné ze zavařenin do hrnce a oběd máme hotový za chviličku. Takže díky za tenhle super nápad švagrová! Doporučuji všem, které si chtějí dovolenou užít se vším všudy, ušetřit a ještě si pochutnat na domácí stravě.

Krásný slunečný den přeje Zdeničkaa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

No jo, ale ty galeje, než to všechno zavaříte. Nebo to se v rámci těšení na dovolenou nepočítá?

Děláte to také tak, milé ženy-in? Nedokážete si dovolenou u moře představit bez tradičních českých jídel? Kolik času před dovolenou obětujete vaření, abyste pak měla pohodu, klídek a leháro? Svěřte se nám, jakým způsobem stravování o dovolené řešíte vy.

Na vaše příspěvky se těšíme na známé adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama