V pátek 23. září 2016 odstartují Dny českého piva a poběží až do soboty 1. října 2016, aktivně se do nich zapojí na tisíce hospod a restaurací po celé ČR. Ke slavnostem se připojí i Staropramen, který pro milovníky piva připravil Extra chmelenou nepasterizovanou 12. Na její slavností narážení za přítomnosti sládků můžete dorazit v pátek 23. září např. do Vinohradského Parlamentu v Praze, tento svatováclavský speciál bude ale k dostání i v dalších restauracích a hospodách po celé ČR, bližší informace najdete na www.pivo.cz. Milovníci jídla se navíc mohou těšit také na vybrané tradiční pokrmy vhodně spárované s limitovanou edicí piva.

Staropramen

A pokud byste si Dny českého piva chtěli vychutnat přímo v pivovaru, rozhodně budeme mít možnost. V sobotu 24. září se otevřou brány Pivovarů Staropramen a kromě prohlídek návštěvnického centra si bude možné projít i pivovarskou školu a samotný pivovar, kam se jinak člověk nedostane. Pro všechny návštěvníky navíc bude připravený doprovodný hudební program, soutěže a samozřejmě nebude chybět ani pivo značky Staropramen, které bude možné zakoupit za sníženou cenu.

Staropramen

Cílem Dnů českého piva je připomenout českou pivovarskou tradici, posílit hrdost k našemu národnímu nápoji a nalákat veřejnost k oslavě přímo v hospodách a restauracích, které tvoří základ české pivní kultury. Tradici tohoto pivního svátku založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013. V prvních dvou letech Dnem českého piva vyhlásili pivovarníci 27. září, předvečer svátku nejvýznamnějšího českého patrona sv. Václava. Ten je zároveň i patronem sládků a pivovarníků. Letos už podruhé svátek potrvá celý týden.

Staropramen

Více informací najdete na www.pivo.cz a www.pivovary-staropramen.cz

Reklama