629885669062ccl.jpg
Foto: Profimedia

V souvislosti s platinovým jubileem královny Alžběty II., která je na britském trůně už sedmdesát let, se na královskou rodinu upírá velká pozornost. Řeší se nejen současné skutečnosti, ale hodně se vzpomíná i na věci minulé.

Přirozeně i na královnu lidských srdcí princeznu Dianu. Její účes je i po letech pro mnoho žen inspirací. V různých variantách a úpravách si na hlavě nechávají udělat takzvaný Dianin bob. Jde o krátký sestřih, který princezna mnohdy nosila v šik rozcuchu. Nyní má celou řadu podob – delší, kratší i více či méně rozcuchaný. Díky své krátké délce jde o ideální účes na léto, kdy se vám na krk a záda nebudou lepit zpocené prameny vlasů.

Kadeřnice Suzie Mcgill pro magazín Allure uvedla, proč je Dianin účes i v dnešní době tolik vyhledávaný. „Diana byla vždy ikonou stylu a bob nikdy nevyjde z módy. Nosila ho vždy, ale někdy jí sahal těsně k lícní kosti, někdy byl vzadu o něco delší. Charakteristickým znakem byl objem a vrstvy ve vlasech,“ okomentovala.

Údržba účesu podle princezny není nijak složitá, přesto se hodí mít doma po ruce stylingový sprej a fénovat si vlasy za pomoci difuzéru.

Zdroje: Elle, Vogue, Allure, Instagram

Reklama