bi.jpg
Foto: Shutterstock

Problém je v tom, že zatímco Aneta ještě necítí žádnou touhu stát se matkou, Ondřej už se vidí s kočárkem a na svou partnerku tlačí, aby si co nejdříve pořídili miminko. Aneta ale ještě není připravená.

„Ondrův kolega se stal asi před půl rokem otcem a od té doby musím doma pořád poslouchat, že už bychom se taky měli stát rodiči. Z ničeho nic na mě začal přítel hrozně tlačit s tím, že chce být mladý tatínek a užít si rodičovství, dokud je ještě plný sil. Jenže já to tak vůbec necítím,“ popisuje Aneta.

Té prý stačí, když občas hlídá potomky své sestry. Role tety na ni působí jako spolehlivá antikoncepce. Ne, že by neměla děti ráda, ale když je s nimi delší dobu, lezou jí trochu na nervy a potom je vždycky ráda, když je zase odevzdá jejich matce.

„Před třemi lety jsem dodělala vysokou školu. Loni ani letos se kvůli pandemii nic moc nemohlo. Přijde mi, že můj život ještě ani nezačal a už bych se měla uvázat doma s dítětem? Nejsem připravená a ani ochotná obětovat se pro někoho jiného. Chci cestovat, věnovat se sama sobě a děti jsou pro mě otázkou vzdálené budoucnosti. Jestli teda vůbec. Rozhodně se nehodlám do ničeho nutit. A když později zjistím, že mi nechybí, nebudu si je pořizovat jen proto, že to společnost očekává. Horší ale je, jak to udělat s Ondřejem,“ zoufá si Aneta.

Ten donedávna o děti taky žádný zájem nejevil. Aneta měla pocit, že to vidí podobně jako ona. Jenže teď se téma děti řeší skoro každý den a Ondřej je přesvědčený o tom, že se Aneta zbytečně bojí. Tvrdí jí, že v momentě, kdy se stane matkou, zjistí, že to je ta pravá role, která jí skutečně naplňuje a nějaké sny o cestování půjdou stranou. Aneta to ale odmítá, a tak byly donedávna hádky na denním pořádku.

„Už mě nebavilo se pořád dohadovat, takže jsem Ondřejovi řekla, že se můžeme o dítě začít pokoušet, ale až potom, co absolvuju očkování na covid-19 a seženeme si větší byt. Tím jsem mu zatím zavřela pusu, ale přiznám se, že je to lež. Dítě prostě ještě nechci. Nejspíš to udělám tak, že budu tvrdit, že jsem vysadila antikoncepci, a přitom ji budu dál brát. To by mi mohlo získat nějaký čas. Vždyť jsou páry, které se o dítě snaží roky a nic,“ plánuje Aneta.

Čtěte také:

Reklama