To, co si z našich vztahů stoprocentně pamatujeme, je situace, při které jsme se poznali. Co to bylo, co nás upoutalo? Někdo svého budoucího partnera musí třeba pozvracet, aby si ho všiml...

Obecně se má za to, že láska je jen otázkou hysterického hemžení hormonů a feromonů a následkem složitých chemických reakcí. To je ale teorie pro vědce, kteří potřebují na všechno výpočet.

To úžasné „podivné mravenčení po celém těle“ nám psycholog stoprocentně vysvětlí jako „hyperventilaci z psychického rozrušení“ nebo entomolog jako „nevhodný výběr místa“.

 

My ale víme, jaké to je, když se naše první ranní myšlenka najednou netočí kolem pracovních povinností. Kdy to, co vidíme za zavřenými víčky, je (vedle tradičních kroužků a zlatých teček) něčí neodolatelný úsměv či slova z jeho poslední SMS.

 

Co na něm bylo jiné?

 

Většina z nás umí převyprávět téměř celý průběh dne nebo večera, kdy HO viděla poprvé. Tyhle věci se nezapomínají. U někoho jsme prostě schopni si jedno „slečno, vaše židle stojí na mém saku“ pamatovat třeba půl života.

 

Herečka Dana Vávrová si například stále vybavuje, jak jí její manžel Joseph Vilsmaier kupoval polárku. Točil se tehdy druhý cyklus německého seriálu „Kousek nebe“. 

On byl teprve kameramanem, později režisérem. Usmíval se a díval se tak krásně, že to nelze popsat slovy. Kupoval mi zmrzlinu, a ta chutnala úplně jinak než všechny ostatní. Žádná chemie, ale poctivě jsem hořela,“ řekla Ženě-in.

 

Problinkala se k oltáři


Rozhodně je zajímavé si seznamovací příběhy některých lidí poslechnout.

Krásné seznámení prožila například jedna moje známá, která svého, budoucího manžela pozvracela v autobuse při cestě do Orlických hor. Nejenže jí odpustil, že celých zbylých 45 km smrděl jako tchoř, zatímco ona lkala přehozená přes okraj okénka, ale ještě jí byl instruktorem v lyžování. Podstoupil i riziko repete, když si po cestě zpátky vedle ní dobrovolně sedl. Byla to tehdy šťastně zelená klobása v Rychnově,“ říkají společně. Vzali se o pár měsíců později.

 

Ukecala nepravého

 

Jiná přítelkyně se šla seznámit na inzerát a sedla si k úplně jinému muži. Po čtvrthodinovém monologu, kdy mu vylíčila, proč se chce seznámit, proč volila tuhle cestu a jak hodně je zaneprázdněná, díky čemuž je ochuzena o příležitosti, jí dotyčný s úsměvem sdělil, že zde čeká na otce, se kterým se nestýká a který žije v cizině. Patrně ho ale její příběh natolik zaujal, že už s ní třetí rok žije. Ten „pravý“ možná strávil osudný večer s jeho otcem, což může být důvod, proč se otec vůbec neobjevil.

 

Moderátorku a herečku Evu Aichmajerovou zase dostali medvídci.
Pozval mě na výlet. Dopředu se tam musel s někým domluvil, a když jsme otevřeli dveře do pokoje, kde jsme měli být ubytováni, přes celou postel leželo obrovské srdce, vyskládané ze samých gumových medvídků, které mám ráda. Bylo to jedno z nejhezčích překvapení, jaké pro mne kdy nějaký muž připravil. A to si na romantiku moc nepotrpím,“ svěřila se Eva.

 

Vzpomenete si i vy, jaké okolnosti vás svedly dohromady?

Reklama