626a80d0a28f7cl.jpg
Foto: Profimedia

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Další Marvelovka v pořadí bude mít premiéru 5. května a v hlavní roli se opět představí Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange. Ve filmu společnosti Marvel Studios Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství se filmovému světu společnosti Marvel otevírají brány mnohovesmíru. Jde o událost, která definuje zcela nová pravidla a možnosti, než jaké postavy tohoto světa dosud znaly. Společně s Doctorem Strangem se tak diváci vydávají do neznáme. Tento hrdina za pomoci přátel starých i nových putuje podivuhodnými a nebezpečnými alternativními realitami mnohovesmíru, aby se utkal s tajuplným novým protivníkem.

Láska hory přenáší

Ve stejném datu přichází do kin snímek Láska hory přenáší. Hrdinové romantické komedie, která vznikla ve spolupráci České republiky a Slovenska, zažijí opravdu šílený den v horském hotelu. Diváci se mohou těšit na vyprávění ze třech úhlů pohledu. Nevěstě Alex se její velký den hroutí přímo před očima. Po pánské jízdě předešlé noci je totiž nezvěstný ženich a stát před oltářem sama je trochu trapné. Alex nesedí v koutě a rozhodne se ženicha najít. Někde přeci být musí! Svůj pohled nabídne i její neurotická matka, přespříliš aktivní otčím, jenž odhaluje zločin, který se nestal, a také její biologický. Ten dělá, jakože nic, přestože právě on viděl nezvěstného ženicha jako poslední. Chaos v horském hotelu, kde se svatba měla odehrát, využívá instruktor lyžování a neodolatelný svůdník Petr. S pomocí své kamarádky Kláry se pouští do dobrodružné přípravy rande pro nejkrásnější ženu v hotelu. Ve filmu hraje například Anna Fialová, Marek Lambora, Lenka Krobotová nebo Petra Nesvačilová.

Ženy a život

Dvanáctý květen, ale určitě nejen ten, bude patřit romantické komedii Ženy a život. Život dokáže být někdy absurdní a cesty osudu nevyzpytatelné. Tak by se dala velmi stručně popsat ústřední myšlenka snímku, ve kterém nebude chybět láska, humor, drama a nakonec i překvapivé rozuzlení. Ve filmu uvidíte mimo jiné Jiřího Lábuse, Veroniku Freimanovou, Jakuba Koháka nebo Evu Burešovou.

Film roku

Penélope Cruz se ve filmu s českou premiérou 12. května představí jako slavná a excentrická režisérka, která dostala za úkol natočit ten zaručeně nejlepší film všech dob. Má neomezený rozpočet a velké umělecké ambice, ovšem jejím největším úkolem bude zkrotit své herce v hlavních rolích. Antonio Banderas hraje roli slavné sebestředné filmové hvězdy, zatímco Oscar Martínez ztvární přehnaně uměleckého charakterního herce. Oba jsou už legendami, ale každý je úplně jiný a rozhodně to nejsou kamarádi. Všichni tři spolu vytváří filmovou sestavu snů s velkým talentem a s ještě větším egem. Kdo z nich ale vydrží až do poslední klapky a do premiéry? Pokud si někdo myslel, že filmaři a filmové hvězdy jsou nesnesitelné primadony, komedie Film roku jim dá za pravdu. Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez si v ní dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

Pokud máte něco proti nekorektnímu humoru, následující snímek raději nenavštěvujte. Populární čtveřice, která vystupuje jako Tři tygři, si totiž nebude brát servítky. Ve zběsilé akční komedii se na dobrodružnou cestu za nečekanou výhrou vydá předposlední český akční hrdina a strážce Teritoria Milan (Albert Čuba), citlivá duše, prokletý básník a řidič tramvaje David Votrubek (Štěpán Kozub), orgán městské policie Robert (Robin Ferro) a snaživý, leč průměrný herec oblastního divadla Herbert (Vladimír Polák). Stanou se z nich přátelé, nebo rivalové? Datum premiéry bylo stanoveno na 26. května.

Top Gun: Maverick

Těšit se můžete také na nestárnoucího Toma Cruise, který v novém filmu vypadá opravdu dobře. Pete „Maverick“ Mitchell k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Film bude do kin uveden 26. května.

Film o Chinaski: Každej ví kulový 

Pokud patříte mezi skalní fanoušky kapely Chinaski, určitě si nemůžete nechat ujít dokument s premiérou 26. května. Hodinu a půl dlouhý snímek s názvem Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydávání úspěšných alb a desítek rádiových hitů byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal Pavel Bohoněk.

Zdroje: ČSFD, Bontonfilm, tiskové materiály k filmům, YouTube

Reklama