62972e2d3ecdccl.jpg
Foto: Zuzana Pánská se souhlasem herců

Zakletá jeskyně
Fantasy pohádka, která vznikla ve spolupráci Česka, Slovenska a Maďarska, vstupuje do českých kin zítra. Děj se točí kolem zázračné jeskyně plné pokladů, se kterou je ovšem spojená kletba. Ta postihne rychtářovu dceru Lenu a zachránit ji může jen odvážný člověk s dobrým srdcem. Při sledování se mohou diváci pokochat nejen prostředím hradu Křivoklát či Pernštejn, ale také malebnou slovenskou krajinou. V pohádce mimo jiné hrají Marko Igonda, Táňa Pauhofová, Karel Dobrý nebo Tereza Bebarová.

Pánský klub
Rovněž zítra bude do kin uvedena česká komedie s Kristýnou Hrušínskou, Jiřím Mádlem, Bolkem Polívkou, Hanou Vagnerovou a dalšími. Hlavní pozornost bude ovšem věnována pětici mužů, kteří se sejdou na terapii pro závislé na erotice. Je mezi nimi nesmělý učitel Cyril, který si představuje studentky v lechtivých situacích, nebo erotoman Eda, který nedokáže udržet kalhoty nahoře. Snímek vychází z divadelní komedie režiséra Matěje Balcara.

Jurský svět: Nadvláda
Na 9. června je přichystána premiéra dalšího přírůstku do rodiny filmů o dinosaurech. Jurští tvorové se po zániku vlastního ostrova začali nekontrolovatelně rozmnožovat, což s sebou přináší řadu komplikací. V hlavních rolích se představí Chris Pratt spolu s Bryce Dallas Howard. Nebudou ale chybět ani hvězdy Jurského parku z roku 1993 – Laura Dern, Sam Neill a Jeff Goldblum.

Rakeťák
Hrdina z Příběhu hraček jménem Buzz Rakeťák se dočkal vlastního příběhu, na který bude možné do českých kin zajít od 16. června. Po ztroskotání posádky na nepřátelské planetě se snaží nejen najít cestu domů, ale odvrátit hrozbu, která ohrožuje bezpečnost vesmíru.

Kdyby radši hořelo
Stejný den bude v kinech dostupný také český film Kdyby radši hořelo, v němž hraje hlavní roli sbor hasičů. Ve strachu z možného terorismu vytvářejí hasiči domobranu, což s sebou přináší řadu komických, ale i dramatických situací. Diváci se mohou těšit například na Miroslava Krobota, Michala Isteníka nebo Annu Polívkovou.

Prezidentka
23. červen a zřejmě nejen ten bude patřit Prezidentce, romantické komedii, ve které se ukáže, jak by to mohlo vypadat, kdyby byla do prezidentského úřadu v Česku zvolena žena. První českou prezidentku, která ve volném čase hledá lásku, si zahrála Aňa Geislerová a její romantický protějšek Ondřej Vetchý. Za režií i scénářem stojí Rudolf Havlík, který má na svém kontě například komedie Po čem muži touží, Bábovky nebo Po čem muži touží 2.

Elvis
Snímky o skutečně žijících osobách vždy přitahují pozornost. A jinak tomu není ani u filmu o rokenrolové hvězdě. Příběh Elvise Presleyho se konečně dočkal filmové adaptace, ve které si ho zahrál Austin Butler. Zabývat se bude zejména jeho komplikovaným vztahem s manažerem v podání Toma Hankse a premiéra má být v Česku 23. června.

Zdroje: ČSFD, CinemArt, Kinobox, Youtube, Totalfilm

Reklama