6214a6b54d9c0cl.jpg
Foto: Tomáš Teglý, Biograf Jan Svěrák se souhlasem herců

The Batman
Dlouho očekávaný snímek o netopýřím muži dorazí do českých kin hned na začátku měsíce, konkrétně 3. března. V hlavní roli se divákům představí hvězda upíří série Robert Pattinson jako Bruce Wayne alias Batman. Chybět nebude ani Zoë Kravitz v roli Seliny Kyle nebo Colin Farrell coby Tučňák.

Betlémské světlo
Desátého března se diváci konečně dočkají komedie, kterou režíroval Jan Svěrák a scénář vytvořil spolu se svým tatínkem Zdeňkem Svěrákem. Stárnoucí spisovatel Karel Šejnoha v podání Zdeňka Svěráka se ve filmu setkává s postavami ze svých nedokončených povídek. Ve filmu mimo jiné hraje Daniela Kolářová, Vojtěch Kotek, Tereza Ramba nebo Ondřej Vetchý.

Haute Couture
Milovnice módy by mohl potěšit francouzský film, na který si v českých kinech bude možné zajít od 17. března. Hlavní švadlena módního domu Dior Esther ve snímku vychovává svou nástupkyni Jade, mladou dívku, která jí původně v metru ukradne kabelku.

Ztracené město
Hvězdně obsazený snímek, který v sobě spojuje prvky dramatu, komedie a romantiky, si odbude českou premiéru 24. března. Spisovatelka dobrodružných románů v podání Sandry Bullock vyráží na turné s pohledným modelem, kterého si zahrál Channing Tatum. Kvůli únosu se ovšem ocitnou v dramatických situacích, které nápadně připomínají obsah spisovatelčiných románů. Ve filmu hrají i další hvězdy, jako je třeba Daniel Radcliffe nebo Brad Pitt.

Poslední závod
Ve stejný den, tedy 24. března, vstoupí do kin také české drama Poslední závod. Hlavním námětem je lyžařský závod z roku 1913, který se v Krkonoších stal osudným významným českým sportovcům – Bohumilu Hančovi a Václavu Vrbatovi. Příběh je vyprávěný z pohledu lyžaře Emericha Ratha. Ústřední trojici ztvárnili Kryštof Hádek, Marek Adamczyk a Vladimír Pokorný.

Známí neznámí
Na Slovensku měla komedie Známí neznámí premiéru už v srpnu, ale v Česku to bude teprve 31. března. Děj se točí kolem party českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v jenom bytě, aby oslavili příchod nového roku. Rozhodnou se ale sdílet obsahy svých telefonů. V obsazení je například Klára Issová, Martin Hoffman nebo Táňa Pauhofová.

Morbius
Jedenatřicátého března si premiéru odbude také temný a rozporuplný antihrdina od Marvelu jménem Morbius v hlavní roli s Jaredem Leto. Morbius trpí smrtelnou a vzácnou krevní chorobou, ze které se vyléčí – ovšem za jakou cenu?

Zdroje: ČSFD, Wikipedia, tiskové materiály

Reklama