Bazén, vířivky, krásná příroda a snový komfort. Nabídky zájezdů, hotelů a nejrůznějších pobytů vypadají na internetových stránkách či v katalogu mnohdy lákavěji, než ve skutečnosti jsou. Jak vypadají největší cestovní klišé? Na co si dát pozor, abyste nenaletěli a nebyli nepříjemně překvapeni či nakonec nezaplatili za pobyt víc, než jste plánovali?

Se svými zkušenostmi se podělila specialistka na cestování společnosti Slevomat Nikola Hessová.

Mazlíčci

Ne všude jsou vaši čtyřnozí mazlíčci vítáni. Ověřte si tedy předem, zda může zvířátko s vámi. „Pokud ano, dotažte se na cenu. Pobyt pro pejska může stát více, než pro vaše dítko! Hlavně pak u hotelů vyšší kategorie, či nových zařízení,” upozornila Hessová.

Parkování

Ověřte si možnosti parkování u hotelu. Většina hotelů nabízí vlastní parking a často zdarma. „Ale hotely ve městech či známých památkových lokacích, nemusí disponovat dostatkem parkovacích míst. Pak může hotelové parkování přijít i na 300Kč/den, což je při víkendovém pobytu nezanedbatelný výdaj. V horším případě je pak možnost veřejného parkování na náměstích apod., což se také prodraží,” připomněla Hessová.

fff

Umístění hotelu

Na fotkách je hotel nafocen vždy z nejlepšího možného pohledu. Frekventovaná silnice, která může být o pár metrů dále, být už vidět nemusí. Stejně tak noční club naproti přes ulici. „Prostudujte tedy polohu hotelu pečlivě na googlemaps. Chcete přeci přijet z pobytu odpočatí, ne z pocuchanými nervy,” radí specialistka na cestování.

Neomezené wellness

Ne všechno, co se tváří jako neomezená služba, je pak skutečně neomezená. Často se to týká wellness center v hotelu. To může být přístupné např. jen mezi 17 - 22 hod, v této době si můžete „neomezeně“ užívat. V ostatních hodinách je na privátní rezervaci, či není otevřeno vůbec.

Děti

V dnešní době se některé hotely pyšní značkou Baby Friendly, ale jsou také hotely, kde děti vítány nejsou. Jedná se např. o některé luxusní wellness a lázeňské resorty. „Důvodem je poskytnutí co nejlepšího komfortu pro relaxaci nejen těla, ale i ducha. Pokud s sebou berete děti - vždy si ověřujte tedy nejen možnost přistýlek, ale zda je vůbec můžete vzít s sebou,” varuje Hessová.

cccc 

Reklama