kocar1. V první řadě je potřeba se zamyslet, kde budeme kočárek používat. Uvědomit si, zda převážně ve městě, nebo naopak v terénu na venkově, nebo zda ho chceme pořídit pouze pro účely dovolené.  Záviset na tom bude velikost koleček i umístění podvozku.

2. Dalším důležitým bodem, na kterém bude záležet výběr vhodného kočárku, je samozřejmě věk dítěte. Pro miminka jsou vhodné hluboké korbičky, ve kterých budou jen ležet, zatímco batolata potřebují již sportovní kočárek, aby mohla pozorovat okolí a vstřebávat tolik zajímavé nové vjemy z okolí.

3.  Nemělo by se zapomínat ani na další faktory, které mohou výběr usnadnit. Např. jeho váha. Pokud bydlíte ve vyšších patrech v domě bez výtahu, bude to pro vás velice důležité kritérium. Často také rozhoduje velikost kufru auta, rozměr výtahu či vchodových dveří.

kocarUžitečné rady a tipy

  • Výhodné je kupovat celé sestavy produktů stejné značky. Obsahují korbičku pro miminka, autosedačku a také sporťáček. S vaším dítětem vlastně prakticky „poroste“.
  • Pokud již autosedačku máte, zeptejte se při výběru kočárku i na možnost jejího připojení. Většina renomovaných značek již nabízí praktické adaptéry.
  • V případě, že mezi sebou máte s partnerem větší výškový rozdíl, bude dobré, když přijdete kočárek vybírat oba. Některé kočárky nabízejí i výškově nastavitelnou rukojeť.  
  • Nezapomínejte na servis a údržbu! Kočárky jsou dnes již velice moderní, mají spousty součástek a zařízení, a tak se o ně musíte také starat. S autem se také jezdí na servis. Seriózní obchodníci (např. prodejny Babystar) nabízejí při koupi prohlídku po ½ roce zdarma. Neváhejte se na to obsluhy zeptat.  Právě školený odborný personál a pozáruční služby jsou obrovskou výhodou oproti internetovým obchodům. Zde sice můžete kočárek pořídit trošku levněji, avšak když ho nebudete umět doma správně složit a poškodíte ho nesprávnou manipulací, peníze Vám již nikdo nevrátí.

kocarSprávná údržba, jak na to?

V zimních měsících nebo v létě po dešti či v blátě je dobré kolečka opláchnout a poté také osušit. Nezanedbávejte to. Na poškození způsobená špatnou údržbou se žádná záruka nevztahuje!

Zdá se vám, že něco v kočárku není v pořádku, chrastí, nebo prostě špatně zatáčí? Neotálejte a přijďte včas. Nikdy nepoužívejte poškozený kočárek. I ze zdánlivé banality se může vyklubat větší poškození.

Jestli plánujete kočárek s gumovými koly, se kterým je jízda komfortnější, nezapomínejte je také pravidelně přifouknout.

Širokou nabídku kočárků renomovaných značek naleznete v prodejnách  Babystar, nebo také na internetových stránkách www.babystar.cz.

Reklama