Návrat do Bradavic
Letos se slavilo dvacet let od premiéry prvního dílu filmové série o Harrym Potterovi. U této příležitosti byl natočený návratový speciál Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, který bude mít premiéru už 1. ledna na HBO Max. Harry, Ron i Hermiona se tak po letech vrátí do Bradavic a zavzpomínají na natáčení.

ha.jpg
Foto: Shutterstock

Zimní olympijské hry
Milovníky sportovních klání, a zvláště pak kategorie zimních sportů, jistě potěší sportovní událost v podobě zimních olympijských her. Konat se budou v Pekingu a jejich začátek je naplánovaný na 4. února, konec potom na 20. února.

bej.jpg
Foto: Shutterstock

Filmové premiéry
Do kin se jako každoročně chystá řada snímků. Je mezi nimi například film Krotitelé duchů: Odkaz (leden), dále romantická komedie Vem si mě (únor) v hlavní roli s Jennifer Lopez. V březnu by měl mít premiéru nový Batman s Robertem Pattinsonem a také české komedie Po čem muži touží 2 a Betlémské světlo od otce a syna Svěrákových. Na září je potom v plánu akční film Mission: Impossible 7 a na prosinec Avatar: The Way of Water. Bez data, ale přislíbená je zatím premiéra filmu Pravá Blondýnka 3, ve kterém by se měla vrátit Reese Witherspoon jako právnička Elle Woods. 

ava.jpg
Foto: Shutterstock

Koncerty
Pokud to situace dovolí, těšit se můžete i na zahraniční interprety, kteří budou mít v Praze koncerty. V lednu by to měl být Andrea Bocelli, v únoru Enrique Iglesias, v dubnu Shawn Mendes, v květnu kapela Imagine Dragons, v červnu Celine Dion, v červenci Aerosmith, Kiss nebo Pearl Jam.

aer.jpg
Foto: Shutterstock

Volno
V příštím roce se můžete těšit i na pár dnů volna. Kromě Velkého pátku a Velikonočního pondělí vychází na všední den také Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje (úterý), Den upálení mistra Jana Husa (středa), Den české státnosti (středa), Den vzniku Československa (pátek), Den boje za svobodu a demokracii (čtvrtek) a 2. svátek vánoční (pondělí).

vo.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: ČSFD, HBO Max, Ticketstream, Wikipedia, Kalendář

Čtěte také: