Školní rok je tady a s ním možnost poslat své potomky o víkendu občas do kina, nebo ještě lépe – vyrazit si tam sama. Vybrali jsme pro vás čtyři snímky, které za to vstupné stojí, a i když tak trochu vím, který se stane vašim favoritem, dejte šanci všem…

Nikdy není pozdě

Jako vždy úžasná Meryl Streepová tak, jak jsme ji dosud nepoznali - v roli rockové zpěvačky a kytaristky.

Stále nádherná herečka ve snímku ztvárňuje postavu Ricki Rendazzové, slavné kytaristky, která se ve snaze splnit si své sny o rockandrollové slávě dopustila nepřeberného množství životních chyb.

Nikdy není pozdě

Není bez zajímavosti, že se ve filmu objevuje také skutečná dcera slavné herečky - Mamie Gummer.


Labyrint: Zkoušky ohněm

Labyrint byl jen začátek. A pokud máte doma puberťáka, nemůže se dočkat, jak to bude pokračovat...

Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily - a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové“, lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili.

Labyrint: Zkoušky ohněm

Já tyhle filmy moc nemusím, mrazí mě z toho, jak snadno by se mohly proměnit ve skutečnost...


Bláznivá dovolená

Pamatujete si rodinu Griswoldů, kteří zažívali pravé peklo během vánočních svátků (Christmas Vacation u nás jako Vánoční prázdniny) a prakticky žádná dovolená nebyla ani trochu taková, jakou si ji vysnili?

Bláznivá dovolená, Freeman Ent.

Nyní přichází dospělý Rusty Griswold (syn) a zažívá stejné situace, při kterých jako malý kluk protáčel oči v sloup.

Zajímavostí je, že jeho manželku hraje Christina Applegate (známe ze seriálu Ženatý se závazky) a objeví se také původní manželé Griswoldovi - Chevy Chase a Beverly D'Angelo.


Everest

Po nedávném snímku o našem horolezci, vyrážíme opět k vrcholům. Film Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování.

Everest

Himaláje se staly oblíbenou turistickou destinací a na osmitisícovky doslova táhnou celá procesí dobrodruhů z celého světa. A ve filmu je uvidíme prostřednictvím takových hvězd jako Jason Clarke, Keira Knightley, Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Sam Worthington, Robin Wrigt a Emily Watson.

Maximální autenticity dosáhli tvůrci mimo jiné tím, že do lokací, kde se natáčelo, zařadili kromě Alp a Islandu také základní tábor na úpatí Everestu. „Všichni tihle slavní herci poznali na vlastní kůži, jaké to je být v základním táboře, zažívat ukrutnou zimu, fyzicky náročné výšlapy a ve finále stanout tváří v tvář hoře. Každý z nich přiznával, že z tohoto zážitku při natáčení dost čerpal,“ říká režisér Kormákur. Díky dokonalému 3D zážitku si stejně intenzívní pocity z filmu odnesou i horám neholdující diváci.

Přečtěte si také:

Reklama