Měsíc září přináší bohatou nabídku filmů, nejčastěji na vlnách trojkombinace akční - mysteriózní -thriller. My jsme se pro vás snažili vybrat tipy, které buď příjemně pohladí, nebo když mají ambice postrašit, děje se tak aspoň za přítomnosti herců, které máme rádi (viz Dřív než půjdu spát).

Tak ať se líbí!

Láska na kari

Máte rádi herečku Helen Mirren? A co jídlo? Patří mezi vaše lásky? Pak si nenechte ujít podívanou, při které se vám budou sbíhat sliny na jazyku. Dobře natočený příběh srážky dvou světů a tak trochu pohádka o tom, jak jeden mladý muž dokázal najít svůj domov v každém hrnci na světě.

Láska na kari

Ačkoli Helen Mirren je mezinárodně slavná, kritikou opěvovaná herečka, držitelka šlechtického titulu Dame, který obdržela z rukou britské královny, celý štáb ji viděl jako velmi rozumnou osobu, stojící oběma nohama na zemi, a všichni ji považovali za členku týmu. „Helen je zemitá, chytrá a vtipná,“ říká Juliet Blake, producentka filmu, ke které se připojili také Steven Spielberg a Oprah Winfre.

Láska na kari

Láska na kari je nádherná hostina pro všechny smysly a jednou z jejích důležitých ingrediencí je malebná francouzská krajina. Režisér Lasse Hallström si od začátku představoval francouzskou vesničku se zaoblenými kopečky, vinicemi, kamenným kostelíkem. Tak trochu jižní Morava, že?

Po týdech projíždění potencionálních lokací se filmaři končeně rozhodli pro Saint-Antonin-Noble-Val na jihu Francie. Vesnice zasazená v zelené idylické krajině regionu Mid-Pyrénées má prý nadčasovou krásu, ideální velikost a z filmařského hlediska i skvělou polohu.


Fakjů pane učiteli

Příběh o přepracovaných učitelích a duševně nevyrovnaných středoškolácích nemohl být načasován lépe. První dny nového školního roku je totiž těžký pro všechny.

Fakjů pane učiteli

Oblíbený styl „středoškolské komedie“ v trochu jiném duchu, než na který jsme zvyklé z klasiky jako Cesta do hlubin študákovy duše, takže se rozhodně nejedná o snímek, na který bychom přizvali své rodiče.

Fakjů pane učiteli

Dětem (větším dětem) se ovšem jistě bude líbit a můžete se těšit na obohacení jejich slovníku...

  • A já? Už dlouho jsem se v kině tak nenasmála...

Let's Dance: All In

Snímek, který spíš potěší vaše děti školou povinné a zpříjemní jim tak první školní dny, kdy se ještě nezkouší a je tedy možné využít příjemných podvečerů k návštěvě kina.

Let\\\\\\\\\\\'s Dance: All In

Páté pokračování filmové série Let's Dance s osudovým podtitulem „All In“ ukáže tanec jako nikdy před tím, i když Flashdance ani Pomádu nečkejte. Ve velkém setkání se ale do filmu vrací hvězdy ze všech předchozích dílů, takže kdo je v obraze, nebude zklamán.

Let\\\\\\\\\\\'s Dance: All In

Samozřejmě nechybí lovestory, odvaha, odhodlání a víra, že ve správném rytmu se dá dokázat cokoli.


Dřív než půjdu spát

Oblíbené téma ztráty paměti, tentokrát s párem Nicole Kidman a Colin Firth, kterým to pěkně ladilo i v nedávném snímku Koleje osudu.

Dřív než půjdu spát

Hlavní hrdinka při nehodě před několika lety utrpěla poškození mozku, kvůli kterému se jí během noci pokaždé vymaže paměť. A každé ráno musí znovu a znovu zjišťovat, kým je, co v životě prožila, koho miluje a s kým žije.

  • Nepřipomíná vám to komedii 50x a stále poprvé s roztomilou Drew Barrymore?

Tentokrát tu ovšem máme thriller, jenž byl natočen na motivy stejnojmenného knižního bestselleru, jenž zaznamenal velký úspěch a ohlas i u nás. Stylově i zápletkou pak film navazuje na linii snímků Memento či Vedlejší účinky.

Dřív než půjdu spát

Představa, že se vám něco takového doopravdy stane, je hrozivá. Někteří to popisují jako stav podobný ztrátě duše, protože přijdete o svou identitu, o všechno, čím jste, a to je skutečně mrazivé,“ říká Nicole Kidman, představitelka hlavní role. A že Nicole umí zahrát snad každý typ ženy, to už víme...

A na závěr si pojďme se začátkem školního roku udělat takovou cestu do minulosti. Vzpomenete si na nějaký film, který jste viděla, když vám bylo nějakých sedmnáct?

Já si vybavuji třeba Xanadu nebo Souboj o poklad Yankee Zephyru. Napište nám do komnentářů, pokud se vám chce, ať si hezky společně užijeme nostalgie. Jednou za čas to snad nevadí, ne?

Přečtěte si také:

Reklama