Ačkoliv tento způsoby zimy zdá se mi poněkud nešťastným, nic to nemění na tom, že večery jsou stále ještě dlouhé a temné, a tak únor hodnotím jako jeden z nejlepších měsíců, kdy si můžeme vyrazit do kina. Navíc naši partneři budou trávit čas před televizní obrazovkou a povzbuzovat české olympioniky.

Proč se tedy nevyrazit s kamarádkou, nebo dospívající dcerou do kina? Čas od času se dá snad přežít i to vyšší vstupné...

Prodloužený víkend

Film natočený na motivy bestselleru Joyce Maynard „Labour Day“ dává opět skvělou příležitost vítězce ceny Akademie Kate Winslet. Role samoživitelky Adele, jež neměla snadný život a nadcházející víkend nebude o moc lepší, by ji mohl přinést další uznání jejího hereckého talentu.

  • Ze sladké a svéhlavé Rose (Titanic) je dávno dospělá a krásně zralá žena a chytrá herečka si tuto svou životní etapu náležitě užívá. Partnera v podivném slova smyslu ji pak bude dělat Josh Brolin (Tahle země není pro starý).

Prodloužený víkend, CinemArt a.s.

Inteligentní drama, které může potkat každou z nás, zvlášť když máme sklony pomáhat a podávat pomocnou ruku, probíhá pod režijní taktovkou Jasona Reitmana (Děkujeme, že kouříte, krátkometrážní Věříme v Boha nebo televizní Kancl), který si napsal i scénář.

Ten také k filmu říká: „Vždycky mě fascinovaly příběhy o lidech, kteří dělají nepochopitelné věci. „A jako režiséra mě vždycky lákalo vyprávět příběh, při kterém se bude publikum ptát, proč se něco děje nebo neděje. Čím těžší je pro publikum uvěřit, že určitá postava něco udělá, tím víc chci ten příběh vyprávět. Je to fantastická vypravěčská výzva - a scénáristická a režijní výzva -, vytvořit prostředí, ve kterém postavy dělají věci, které byste sami nikdy neudělali, ale způsobem, kterému nakonec rozumíte.“

  • Zmínit musím také dětskou roli - Henryho. Třináctiletý Gattlin Griffith je vlastně Jednou z nejdůležitějších postav. Exceloval například po boku Angeliny Jolie v pro mě otřesně působivém filmu Výměna.

Životní šance

Film vypráví velmi působivě skutečný příběh celoživotního outsidera, jenž vyhrál historicky první soutěž „Británie má talent“ (kapesníky s sebou!)

Že nevíte, co jde? Chlapík jménem Paul Potts v podání Jamese Cordena (Gulliverovy cesty a Tři mušketýři) s minimálním sebevědomím miluje nadevše operu a kvůli této své lásce je středem posměchu svých vrstevníků.

  • Má však svůj sen a ten ho drží nad vodou. Navzdory kopancům od života se skutečně během několika večerů promění operní hvězdu

Paul Potts, Životní šance, Bontonfilm, a. s.

Na léta, která doslova protrpěl během školní docházky dnes vzpomíná skutečný Paul: „V té době se šikana ve školách nebrala moc vážně.“A když jste to řekli učitelům, bylo to ještě horší. Poradili vám jenom: ,Nevšímej si jich a oni s tím přestanou.' Problém byl v tom, že nepřestali nikdy. Jednou jsem se těch kluků zeptal, proč mě pořád pronásledují. Jenom se smáli a odpověděli: ,Prostě proto, že ty jsi ty.'“

  • Film režíroval David Frankel (Ďábel nosí Pradu a Marley a já) a věřte, že si udržel i zde svou vtipnou notu, ač operní :-))

James Corden: Perličky z natáčení

  • James Corden musel kvůli roli nabrat dost kilogramů
  • Celé dva měsíce před začátkem natáčení také strávil s falešným „rozbitým“ chrupem nasazeným na své vlastní zuby.
  • Chodil také na lekce operního zpěvu, ovšem ve filmu samozřejmě uslyšíte hlas skutečného Paula Pottse.
  • O své roli říká: „Pochopil jsem, že nebýt cool, ale jít si za svým snem je ta nejvíc cool věc na světě.“

Paul Potts v soutěži

Nová Angelika

Nemožné se stalo skutečností a předposlední únorový den vstupuje do našich kin remake kultovního filmového zpracování Angeliky. Nechci si vytvářet předsudky, ale osobně zatím přistupuji k tomuto projektu s neskrývanou averzí.

V roli Angeliky se objeví francouzksá herečka Nora Arnezeder narozená v roce 1989 (!). Na tom by nebylo nic špatného, ale vždy mě překvapí, když je někdo narozený v době, kdy jsme „zvonili klíčema na náměstí“, jak zpívá v písni Pane prezidente Jarek Nohavica, a navíc má hrát symbol našeho dětství. No dá rozum, že to nebude hrát žádná důchodkyně, ale prostě mi to můj konzervativní mozek nebere :-) Chci starou dobrou Angeliku s Michèle Mercier na věčné časy a nikdy jinak.

Angelika, MAGIC BOX, a.s. - divize Bioscop

A jak dopadl Jeoffrey de Peyrac? Tak tady jsem mnohem pokornější a smířenější, i když v původních představách (když jsem se o tom revolučním počinu francouszkých filmařů dozvěděla), mi přišlo nemyslitelné, že by to mohl být někdo jiný než Robert Hossein!

Gérard Lanvin (1950), francouzský sympaťák, kterého známe z fimu Specialisté (1985), podle mě skutečně dozrál do podoby, kdy si může zkusit tajemného toulouského hraběte ztělesnit. A věřím, že na něm tento film bude stát, pokud tedy svou nelehkou pozici ustojí (slovní hříčka :-))

Ještě vám prozradím, že do těla Nicolase vstoupí Mathieu Kassovitz (pravděpodobně znáte z Amélie z Montmartru a filmu, při kterém mrazí nejen v těchto dnech - Mnichov).

Tak nevím - jít, či nejít na novou Angeliku? A jak to vidíte vy?

Reklama