Letošní léto zatím probíhá ve znamení slunečných dnů a do kina nás to tedy moc netáhne. I když vlastně - když je venku nesnesitelné vedro, tak klimatizovaný kinosál nemusí být úplně tou nejhorší volbou. Co říkáte?

Pojďme se podívat, na co nás v srpnu budou lákat filmoví distributoři...

Vykolejená

Režisér, producent a scenárista Judd Apatow, tvůrce filmů Kopačky a Zbouchnutá, připravil další svéráznou romantickou komedii s pořádnou dávkou šílenosti.

Hlavní hrdinka, kterou ztvárnila Amy Schumer, vám občas možná připomene Bridget Jones, ale je tu jeden podstatný rozdíl: Zatímco Bridget chtěla mít vážný vztah, naše „Vykolejená“ nevěří po traumatu z dětství na monogamii.

Vykolejená

Není bez zajímavosti, že herečka napsala k filmu také scénář a na její adresu sám režisér nešetří chválou: „Takovou koncentraci fórů jsem v žádném jiném scénáři neviděl. A že jsem jich za ta léta přečetl. Ta holka je génius a každý ji musí milovat!“


Fantastická čtyřka

Akční sci-fi frčí. A tentokrát si ji užijeme díky nejdéle sloužícím komiksovým hrdinům ze stáje vydavatelství Marvel.

V hlavních rolích se představí miláčkové našich dětí Miles Teller (Whiplash, Divergence, Rezistence), Michael B. Jordan (Kronika), Kate Mara (Iron Man 2, American Horror Story) a Jamie Bell (Billy Elliot, Snowpiercer). Režie se ujal Josh Trank (Kronika).

Fantastická čtyřka

Poučení: Vyplatí se mít přehled, co děcka kutí v komoře...


Pride

Snímek, který získal ocenění Queer Palm na loňském festivalu v Cannes a také nejvyšší britské filmové ocenění BAFTA za nejlepší britský debut, vstupuje do kin 27. srpna.

Pride

  • V předpremiéře je uveden Film Europe však již 14. srpna v rámci 5. ročníku Prague Pride.

Dovoluji si upozornit zejména na jméno Bill Nighy, kterého máme rádi z filmů Láska nebeská a Piráti na vlnách.


Cesta vzhůru

Film Cesta vzhůru je o zdolávání nejen vlastních limitů. Radek Jaroš si jako první Čech (a patnáctý člověk na světě) splnil horolezecký sen a zcela unikátně za přítomnosti kamery vystoupil na poslední z nejvyšších hor světa K2, která mu chyběla do tzv. Koruny Himálaje.

Radek Jaroš o natáčení prohlásil: „Točili jsme v místech, kde většina lidí bojuje o život jenom díky tomu, že je tam jen třetina kyslíku. Ten, kdo na film půjde, musí počítat s tím, že nejde o akční film, ale o dokument, kde se míchají i moje vztahy, trápení, radost. Diváky čekají krásné záběry z míst, kam se dostane jen několik desítek lidí z naší planety.“

Cesta vzhůru

Přečtěte si také:

Reklama