Měsíc říjen má svou zvláštní atmosféru. Děti se nám už usadily ve školách, dovolené vlastní i kolegů většinou skončily, vše běží v každodenních zaběhnutých kolejích. A protože večery jsou čím dál delší, neboť dny se temně zkrátily, je čas vyrazit sem tam někam za kulturou.

Dnes se podíváme, co pro nás nachystaly distribuční společnosti filmů...

Marťan

Hned první den v měsíci má premiéru snímek se stále atraktivní tématikou letu do vesmíru.

Marťan

V hlavní roli se objeví věčně klukovsky přitažlivý Matt Damon a režie se ujal sám velký Ridley Scott, kouzelník velkých představení: Vetřelec, 1492: Dobytí ráje, Robin Hood, Gladiátor. Dvě jména jako dvě jistoty uprostřed nejisté atmosféry... Přes dvě hodiny dlouhý snímek není vhodný pro děti do dvanácti let a přecitlivělé povahy.

Přežít na nevlídné planetě, kde jste omylem zůstali, totiž není v žádném případě procházka po růžové zahradě... a mráz po zádech jde jen z pouhé představy situace.


Wilsonov

Výpravná komedie s detektivní zápletkou navazuje prý na poetiku legendárních filmů Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela a Tajemství hradu v Karpatech.

Za sebe mohu říct, že zárukou dobré zábavy je samozřejmě ústřední dvojice Jiří Macháček a Vojtěch Dyk. Ten první se svým typickým osobním kouzlem, ten druhý téměř k nepoznání.

Wilsonov


Intermezzo

Nebaví vás současné filmy? Pak zpozorněte? Dne 21. října se vrací do kin kultovní filmy Návrat do budoucnosti a Návrat do budoucnosti II, v hlavní roli Michael J. Fox. Pamatujete?


Fakjů pane učiteli 2

Když šly závěrečné titulky filmu Fakjů pane učiteli, vůbec mě nenapadlo, že by tvůrci mohli navázat nějakým smysluplným pokračováním. Příjemně oddechová německá komedie, jež rázně procvičila bránici, se ale druhého dílu nakonec dočkala.

Podtitulek zní „Jedeme na libovej vejlet!“ a věřte, že zápletka je opět vtipná a plná (ne)uvěřitelných zvratů.

Fakjů pane učiteli 2

No a mezi námi, ženami, hlavní představitel vypadá pořád velmi dobře...

Přečtěte si také:

Reklama