Leden nabízí spoustu skutečných filmových lahůdek. Tak snad ta nastavená laťka vydrží i po celý rok 2015. Na co se tedy v českých kinech můžeme v ponurém a ledovém měsíci těšit?

Vybrala jsem pro vás pár ochutnávek, které mě zaujaly, ať už obsahem či hereckým obsazením.

S láskou, Rosie

Začněme romantikou, když je ten nový rok. Film má sice českou premiéru až v půlce měsíce (slovenští sousedé se mohou tetelit o trochu dříve), ale třeba nás povídání o romantice příjemně naladí i na ty ostatní snímky, co tu dnes představíme..

S láskou, Rosie (Bontonfilm)

To byla holka z naší školky senzační.. ...

Láska a sex nám dovedou udělat ze života nebesa i peklo, to vědí v Notting Hill, ví to Bridget Jones i ti, kdo mají Lásky čas. Nový film vznikl podle knihy „Kde končí duha“ Cecílie Ahernové, autorky řady bestsellerů, například knihy P.S. Miluji tě. V hlavní dámské roli se představí vycházející hvězda Lily Collins (dcera slavného muzikanta a mého oblíbence Phila Collinse).

Víte, že vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali?

Hrdinové této romantická komedie se znají už od školky. Mezi dospělou Rosie a dospělým Alexem stojí oceán, jiné vztahy, manželství a samozřejmě děti. A jelikož víme, že Britové romantické komedie umí, není co řešit


Fotograf

Na tohle se tedy hodně těším...

Ve filmovém příběhu volně inspirovaném osudy světoznámého českého fotografa Jana Saudka, kterého ztvárnil vynikající Karel Roden, můžeme zhlédnout některé zásadní křižovatky tohoto jedinečného umělce.

Fotograf, BISCOP

Hezkých žen je stále víc a víc...

Každý ví, že středem Janova života vždy byly ženy: dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální odbivovatelky. A právě všechny tyto ženské typy jsou pikantním kořením hořké komedie s erotickými prvky.

Fotograf, BISCOP

Hned červenám, hned blednu, začnu tát... jak mám si vybrat jednu, holky, já mám všechny rád!

„Příběh je okořeněn humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují,“ říká režisérka Irena Pavlásková o snímku, na jehož scénáři se podílela s Janem Saudkem.

A jak se jim to povedlo, můžete vidět v krátkých ukázkách v traileru k filmu. Není ten Roden úžasnej?


96 hodin: Zúčtování

Liama Neesona v sérii 96 hodin prostě žeru (pardon). Pokud jste viděly, dámy, první dva díly, dáte mi, doufám, za pravdu.

Ano, je to trochu přitažené za vlasy, pohádka pro dospělé, ale proč bychom jí nemohly věřit?

96 hodin: Zúčtování, BIOSCOP

Poslední výstřel?

Třetí díl s příznačným dovětkem „tímhle to končí“ využívá oblíbené zápletky. Manželka hlavního hrdiny je nalezena brutálně zavražděna. A z její smrti je pochopitelně podezřelý Bryan, bývalý člen elitních jednotek. Podaří se mu uniknout zatčení a stává se lovnou zvěří všech policejních jednotek v USA.

96 hodin: Zúčtování, BIOSCOP

Roli Kim si zopakovala Maggie Grace (sága Twilight)

Mimochodem, v jedné pizzérii v Praze pracuje číšník Radek, který jako by charismatickému herci z oka vypadl. Chodíme tam s kamarádkami, když si chceme udělat pěkný den...

Proti všem


Hacker

Pokud vám také nedá spát „pekáč buchet“, který jsme mohly, dámy, vidět na břiše boha Thora (z party Avengers), resp. fešáka, který ho ztvárňoval (Chris Hemsworth), tak si nenechte ujít thriller, jenž se prakticky kdykoliv může stát skutečností.

Hacker

Aj'ták s tělem boha...

AKČNÍ snímek, kde mimo zbraní rachotí hlavně prsty na klávesnici, nám připomene nemilosrdnou pravdu, jak nebezpečné může být připojení na internet.

  • V této souvislosti jsem si vzpomněla na drama SÍŤ z roku 1995 (tj. z doby, kdy v Česku ještě většina z nás netušila, co je internet a jak bude jednou ovládat naše životy). Pokud někdo neviděl, doporučuji.. Vynikající Sandra Bullock budiž nám výstrahou, jak svůj život můžeme ztratit ON LINE během několika málo kliknutí. A bohužel s tím asi nic moc neuděláme, zvlášť dnes, kdy o nás takřka všichni všechno vědí...

Ale k obsahu nového filmu: Jeden počítačový hacker se rozhodl, že bude (jak jinak) „pánem světa“. Tajné služby vytáhnou v rámci boje s ním z vězení jiného hackera Hathawaye (již zmíněný Chris Hemsworth), který sedí za podobné aktivity. Dostal nabídku, která se neodmítá. Když vystopuje hledaného hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Zní to snadně, hůře se to ovšem udělá...

Tak pěknou podívanou. A prosím do kina bez popcornu, je to strašný zlozvyk...

Přečtěte si také:

Reklama