Ačkoliv by se májový čas měl trávit hlavně v přírodě, přijdou třeba dny, kdy nám útulné prostředí některých kinosálů také dobře poslouží k radosti a zábavě. A že bude na co koukat! Já mám v květnovém programu hned čtyři favority a věřím, že něco padne do oka i vám.

Tak se na to pojďme podívat pěkně po pořádku:

Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje

Opět jsou tu oblíbení hrdinové nejen našeho dětství. Chlapec Sebastián a jeho velký horský pes Bella, které milují už čtyři generace, se po dvou letech vrací na plátna kin s novým příběhem.

Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje, BONTONFILM a.s.

  • Udělejte si radost a vychutnejte si své malé dobrodružství okořeněné krásnou krajinou Alp. V době, kdy na nás „útočí“ ze všech filmových stran roboti, mutanti a mimozemšťané je to osvěžující změna...

Jak probíhalo natáčení se psy? Zatímco herci mívají jednoho a ve výjimečných případech dva dubléry, v roli Belly se při natáčení filmu vystřídali hned čtyři různí hafani. Režisér Christian Duguayo k natáčení se psy říká:
Používali jsme několik pyrenejských horských psů, což je starodávná rasa pasteveckých psů. Zachovali si své přirozené instinkty i svou vrozenou pomalost, takže při akčních scénách je bylo třeba motivovat kousky masa. První byl Bear, sice nejmenší, ale s nádhernou hlavou na blízké záběry, přátelský a kontaktní. Druhý byl Fort, největší a s nejpůsobivější postavou, byl také nejklidnější ze všech, a proto hrál v záběrech s ohněm a v jiných kaskadérských scénách. Další byl Fripon, s tak trochu rozcuchaným výrazem, ale schopný úžasných kousků, jako třeba scéna, kdy má chytit Sebastiánovu medaili. No a pak Garfield, který v sobě měl všechny kvality ostatních psů, ale zase byl ze všech nejméně předvídatelný. Právě on hrál Bellu v předchozím filmu.“

Něco navíc

Jednu korunu z každého prodaného lístku na film Bella a Sebastián 2 věnuje distributor na pomoc opuštěným a strádajícím psům, konkrétně na konto nadačního fondu Pes v nouzi. Ten vznikl za účelem aktivní pomoci psím útulkům a azylům, psům zatoulaným, nalezeným či nechtěným, týraným a jinak strádajícím, za jejichž smutné osudy mohou lidé!


Návštěvníci 3: Revoluce

Zasmějte se! Jean Reno a Christian Clavier se vrací ve svých slavných rolích v pokračování legendární komedie, která se poprvé objevila na plátně kin v roce 1993.

Návštěvníci 3: Revoluce, BONTONFILM a.s.

Jean Reno na Pernštejně

V novém dobrodružství se hrdinové ze středověku znovu pustí do cestování časem a stanou se návštěvníky v době, o které samozřejmě zase nemají ani páru. Labyrint času vhodí doprostřed slavné francouzské revoluce na konci 18. století.

Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství.

Něco navíc:

Komedie Návštěvníci se z velké části natáčela v naší krásné zemi. V Česku francouzské filmové hvězdy Jean Reno a Christian Clavier strávili při natáčení filmu celkem měsíc a půl. Točili na jižní Moravě, v Kutné Hoře a okolí, v Praze a na několika hradech a zámcích.

Mě nejvíce zaujaly záběry z hradu Pernštejn. Konec natáčení probíhal v Belgii, kam se ovšem s francouzskými tvůrci přesunul i osvědčený český štáb. „Produkce využívala mobilní kanceláře. Jeden den se kanceláře prostě zavřely a naložily a za dva dny do nich filmaři zase vstoupili a pracovali, jako by se nic nestalo. Vše v kanceláři bylo na svém místě, jen byli o 800 kilometrů dál,“ doplňuje zástupce českého koproducenta filmu Michal Přikryl.


Captain America: Občanská válka

Také máte slabost pro superhrdiny, kteří vypadají jako Robert Downey Jr. a spol.? Pak vás asi pobaví snímek, jenž vypráví o tom, že ani superhrdinové nejsou vždy jen super.

Captain America: Občanská válka, FALCON

A můžete vzít s sebou i nějaké puberťáky, pokud doma máte, případně svého partnera... Třeba to ocení. Komiksové příběhy totiž nestárnou... zvlášť ty od „Marvela“.

Něco navíc

Marvel Worldwide, Inc., dnes známé také jako Marvel Comics, je americké komiksové vydavatelství spadající pod společnost Marvel Entertainment, kterou od roku 2009 vlastní kolos The Walt Disney Company.

Společnost byla založena roku 1939 jako Timely Comics. Ve své současné podobě funguje od roku 1961. To je také doba vzniku nejznámějších Marvel komiksů Fantastic Four, Avengers, Spider-Man, X-Men, Daredevil, Hulk, Thor, Punisher nebo Iron Man.
(zdroj Wikipedia)


Maggie má plán

Inteligentní a vtipný příběh do každého počasí. Maggie je mladá a nezávislá žena, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou. Díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci“ však narazí na nepředvídatelnost osudu. Jak jinak že...

Maggie má plán , CinemArt CZ

Maggie se totiž zamiluje do profesora antropologie (úžasný Ethan Hawke z trilogie Před úsvitem, Před soumrakem, Před půlnocí), kterému se zrovna rozpadá manželství (manželku si skvěle střihla Julianne Moore).

Ale jak se říká - ženy nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Otázkou tedy je, zda Maggie opravdu chce zůstat s tímto mužem... Víc prozrazovat nebudu. Kdy jindy jít na romantickou komedii, než v květnu, ne?

Reklama