Měsíc květen letos sice láká především na dva prodloužené víkendy a věříme, že i pěkné počasí, přesto se vyplatí mrknout, které filmy se chystají premiérově do kin.

Tři komedie a jeden George Clooney, tak bych nazvala svůj výběr filmů na květen. Premiéra prvního snímku sice vyšla na 30. dubna, ale jelikož je to poslední den v měsíci, bude mít možnost ho vidět většina z vás až v květnu.

Tak se pojďme podívat, co nám distribuční společnosti dopřály...

Je prostě báječná

Co se stane, když se dívka snaží si nejstarším řemeslem našetřit na hereckou kariéru? Režisér Peter Bogdanovich napsal první scénář k tomuto filmu před patnácti lety, a když u kámoše Wilsona doma společně sledovali seriál Perníkový táta, rozhodli se scénář oživit.

  • Nikoho tedy nepřekvapivý, že Owen Wilson byl prvním obsazeným hercem.

Klasicky střižená crazykomedie plná romantiky a gagů dává skvělý prostor slovním přestřelkám ve stylu zlaté éry Hollywoodu, kterou představuje například snímek Co dál, doktore (1971) s Barbrou Streisand. A právě díky tomuto filmu prý přijala roli terapeutky také Jennifer Aniston, která je... tak trochu jiná než dřív.

Je prostě báječná

  • Ve filmu se objeví slavný Quentin Tarantino a představuje překvapivě Quentina Tarantina.

Dejte mi pokoj!

Tohle je můj osobní favorit.

Co se vše může stát, když chcete mít chvíli klidu pro sebe a přehrát si vzácnou gramodesku oblíbeného muzikanta, líčí francouzská komedie s názvem, jenž názvem plně vystihuje jediné přání hrdiny. Tím není nikdo jiný než znamenitý Christian Clavier (Asterix, Návštěvníci...).

Dejte mi pokoj!

Český trailer:


Život je život

Nová česká komedie z dílny Milana Cieslara (Láska je láska) - inspirovaná Mužem z Acapulka - představuje manželský pár Simonu Stašovou a Ondřeje Vetchého, jenž se zde navíc objevuje v dvojroli dvou zcela rozdílných mužů.

V dalších rolích pak Tereza Voříšková, Bára Poláková a Sára Sandeva, z mužů Marek Taclík, Miroslav Táborský. Nechybí ani „bond girl“ - slovenská zpěvačka Kristýna Peláková - a touha jet místo na Mácháč k moři...

Život je život

Důležitou roli hraje i chemie mezi dvěma hlavními postavami Ondřejem Vetchým a Simonou Stašovou. „Myslím, že to byl velmi šťastný výběr. Dobrých charakterních herců, kteří mají zároveň komediální talent, není mnoho,“ řekl režisér po poslední klapce.


Země zítřka

Nemůžu si pomoct, ale musím to říct - snímek Země zítřka režiséra Brada Birda, držitele dvou Oscarů, v hlavní roli s držitelem Oscara Georgem Clooneym, mi připomíná dětskou knížku Jak pejsek a kočička pekli dort - v tom dobrém slova smyslu. Film byl totiž „upečen“ tak, aby měl vše, co má film mít, pokud chceš uspět u současného diváka - viz video:

Stručně a jasně: Clooney hraje bývalého dětského génia, jenž je rozčarovaný ze světa, ve kterém žije. Spolu s chytrou a optimistickou dívkou se vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka“.

  Země zítřka   Země zítřka George Clooney

A jak už to tak v podobných filmech bývá, to, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět - a také samozřejmě je samotné.

Přečtěte si také:

Reklama