Takže tu máme májové dny, od kterých se očekává, že budou prosyceny romantikou, což se někdy snadno řekne, ale hůře uskuteční. Pokud vás nebaví postávat pod rozkvetlým stromem a čekat, až kolem náhodou půjde Leo DiCaprio (nebo aspoň jeho dvojník), zkuste vyrazit do kina a nějakou tu romantiku nasát skrz filmové plátno, nebo usednout aspoň k DVD přehrávači. V květnu totiž navzdory utkvělé představě o zamilovaném měsíci přicházejí do kin téměř samé dramatické kousky...

Ať už je v tom škodolibý záměr distributorů, nebo jde prostě jen o náhodu, květnové premiéry se nesou ve velmi neromantickém duchu. Posuďte samy, dámy...

Hned 1. května má premiéru akční drama Doupě, při kterém navíc zamáčkneme slzu nad relativně nedávno zesnulým Paulem Walkerem (Rychle a zběsile). Hned další týden se v kinech opět můžeme se pokochat kultovním filmem Pulp Fiction: Historky z podsvětí (Quentin Tarantino, 1994) s nepřekonatelným Johnem Travoltou. Následuje historické drama Ranhojič a pak nás čeká opět Godzilla, tentokrát 2014. Možná si pamatujete verzi z roku 1998 s vždy roztomilým Matthew Broderickem. Hm.

Ke konci května se pak vrací na scénu Bony a klid. Také jste zvědavé, jak se dvojka podařila? No zatím nevíme... A úplně poslední květnový týden nám Angelina Jolie ukáže, jaké je to být Královnou černé magie.

Tolik tedy k filmovému a zamilovanému květnu. Děkujeme za tolik lásky... Ale teď vážně. Hledala jsem, hledala, až jsem našla....

Jedna za všechny

Asi to není ta pravá love story, ale slyšte... Hlavní hrdinka Carla v podání Cameron Diaz, odbornice na ztvárňování ženských rolí, kde hrdinka prozře a najde své štěstí tam, kde by ho nečekala, je drsná právnička, jež se - jak jinak - ve vztazích drží jasně daných zásad.

Jednou takovou chvályhodnou je nechodit s ženatými muži. Jenže žena míní, muž mění... A když Carla poruší jiné obecně známé pravidlo - nechoď za svým milým bez předchozího ohlášení, zjistí, že její miláček je ženáč jako vyšitý. Dveře jí totiž otevře hádejte kdo? Ano, deset bodů pro ty z vás, které si myslím, že manželka, jež oddaně čeká a nic netuší.

Jedna za všechny, CinemArt a.s.

Takže co dál? Máme tu dvě podváděné ženy, ehm, vlastně tři, ale asi bych neměla vše prozrazovat... no už je to venku, takže dobrá - ten holomek měl totiž milenky dvě! A stejně jako se říká „mnoho zajíců, myslivcova smrt“, mělo by něco podobného platit i o ženách. Všechny tři podvedené ženušky (legální + dvě bokovky) se totiž spojí, aby milého zlatého (ženatého) samce potrestaly. No ano, nevypadá to úplně jako film, na který bychom v květnu měli jít pro inspiraci se svým partnerem, ale o tom tu snad nikdo nemluvil. Chceme se přece (možná trochu škodolibě) pobavit, ne? I když je máj, lásky čas... nebo možná právě proto.

„Je to film o přátelství a o ženách. Životy těchto tří žen jsou tak odlišné, že by se za normálních okolností jejich cesty nikdy nezkřížily,“ říká o snímku sama Cameron Diaz.

A já osobně se za film také přimlouvám. Ano, lístky do kina nejsou nejlevnější záležitostí, ale za tu procvičenou bránici to myslím stojí. Cameron tyhle role sedí a je to sakra znát.

Tipy, co si pustit na DVD v květnu:

Prázdniny v Římě (1953)

Nejúžasnější Audrey Hepburn, neodolatelný Gregory Peck a město, kam vedou všechny cesty...

Anna a král (1999)

Královna nádherných filmů Jodie Foster v krásně ženské roli.

Zelená karta (1990)

Gérard Depardieu (bez komentáře) a vždy půvabná Andie MacDowell jako lidé, kteří se vzali a pak se zamilovali...

Láska přes internet (1998)

Tom Hanks a Meg Ryan v dobách, kdy jsme ještě mohly věřit, že na internetu najdeme svého prince... nebo to platí stále? Napište nám do komentářů. Děkujeme.

Reklama