V dubnu se vrací do kin s novým pokračováním kultovní partička z Rychle a zběsile a také Avengers. Nahlédnout budeme moci ale také prostřednictvím slavného muzikálu do Čarovného lesa a podívat se zpátky do minulosti na dvůr Krále Slunce. Duben je zkrátka na filmovou nabídku štědrý.

A není to žádný Apríl...

Rychle a zběsile 7

Další díl divoké pohádky pro velké kluky a holky...

Film, v kterém létají auta a nic není nemožné - nejen kolem aut. Našlapanou hereckou sestavu tentokrát tvůrci doplnili Kurtem Russellem a Jasonem Stathamem, strojem na zabíjení.

Rychle a zběsile 7

Natáčení sedmičky samozřejmě zásadně ovlivnila tragická autonehoda Paula Walkera, představitele Briana O´Connera, jednoho z klíčových hrdinů filmu a miláčka žen. A právě proto je tento díl věnovaný jeho památce.

„Chtěli jsme vzdát Paulovi poctu, ale přitom udržet kontinuitu příběhu. Bylo to hodně složité, stálo mě to spoustu bezesných nocí, ale hlavní je výsledek, a ten vás nemůže zklamat,“ slibuje herec Vin Diesel, s kterým úspěšná filmová série stojí a padá....


Čarovný les

Pohádka pro lidi 21. století, pro generaci těch, kteří prožili 11. září (dle slov režiséra) od Walt Disney Picture. Bylo, nebylo. Před dávnými časy v jednom vzdáleném království, když byl pekař ještě malý, byl jeho otec přistižen při krádeži kouzelných fazolí ze zahrady čarodějnice, kterou byla oscarová Meryl Streep.

Jako trest za to, že nedokázala uhlídat své cenné fazole, byla na čarodějnici uvalena kletba, která ji znetvořila. Čarodějnice na oplátku zaklela pekařovu rodinu a způsobila, že pekař se svou ženou nemohli mít nikdy děti. Takže takové padající h... v praxi, ehm, v pohádce.

Čarovný les

O mnoho let později se pekař se svou ženou (Emily Blunt) o kletbě dozvěděli a vypravili se do lesa pátrat po ingrediencích, které mají mít moc kletbu zvrátit a navíc také navrátit čarodějnici její původní krásu. Na své cestě lesem se setkávají s Popelkou, Červenou Karkulkou atd.

  • Zákeřného vlka ztvárnil Johnny Depp, jenž o režisérovi říká, že „s Robem bych klidně natočil i telefonní seznam, pokud by mě požádal. Je to skutečný mistr.“

Králova zahradnice

Na tohle se hodně těším, miluji výpravné filmy z historie...

Králova zahradnice

Snové obsazení pod taktovkou Alana Rickmana, kterého známe hlavně jako herce bravurně ztvárňujícího nejen záporňáky (Robin Hood: Král zbojníků, Smrtonosná past), defilují v kostýmní podívané z doby krále Ludvíka XIV, Krále Slunce, takové hvězdy jako Kate Winslet, sám Alan, Stanley Tucci a Helen McCrory.

Mimochodem Alan Rickman se s Kate Winslet se na plátně setkal poprvé již před dvaceti lety (Rozum a cit):. „Tenkrát bylo Kate devatenáct let, takže to je veliký časový skok. Ona byla jediná, koho jsem si v roli Sabine de Barra dokázal představit: je uvěřitelná, když se rukama hrabe v hlíně, ale zároveň má neuvěřitelnou mentální energii.“


Avengers: Age of Ultron

V sázce je osud celé planety, jak jinak...

Avengers: Age of Ultron

V zatím poslední části veleúspěšné série Avengers: Age of Ultron od studia Marvel exceluje Robert Downey Jr. (ách, ách), který se vrací jako Iron Man, dále Chris Evans jako Kapitán Amerika, Chris Hemsworth jako Thor (ještě větší ách) a Mark Ruffalo jako Hulk. Dalšími hvězdami jsou samozřejmě Scarlett Johansson jako Black Widow a Jeremy Renner jako Hawkeye.

Tak mě napadá, v této nejisté době by bylo fajn je mít na své straně, co myslíte?

Přečtěte si také:

Reklama