Červen bývá ve znamení konce školního roku, volnějšího režimu u dětí před prázdninami a hlavně nejdelších večerů v roce. A i když se samozřejmě lepší je trávit v přírodě, nabídku kin bych rozhodně nezavrhovala, zvlášť když je plná opravdu dobrých filmů.

Co upoutalo moji pozornost na první pohled? Pojďme se podívat na čtyři tipy, které budou v červnu k vidění…

Špión

Skvělá letní špionážní komedie, na kterou byste měly, dámy, vzít své odrostlejší děti (nad 12 let) na konci školního roku. Nebo kamarádku, či partnera. Smích s troškou napětí - protřepat, nemíchat - totiž svědčí všem.

Špión

Co se stane, když jde analytička do akce CIA? A jak obstojí agent, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua? Melissa McCarthy, Jason Statham (ach, ach), Jude Law, Rose Byrne a Miranda Hart vám dají odpověď.

„Chtěl jsem vytvořit uvěřitelný příběh, ve kterém bychom mohli všichni přemýšlet, jak bych reagoval já, kdybych se ocitl v pozici špióna a poslali mě na misi,“ říká k filmu s hvězdným obsazením režisér.


Kůň na balkóně

Desetiletý Mika, jenž trpí aspergerovým syndromem, se od svých vrstevníků poněkud liší. Nejen že miluje matematiku, ale navíc není schopný lhát, rozpoznat vtip a svůj oběd musí mít na stole přesně ve 14:17.

Kůň na balkóně

Jednoho zimního večera obrátí poklidný vídeňský činžák, v němž Mika bydlí se svou matkou, naruby podivná událost. Na sousedním balkóně se objeví kůň. A tak se Mika pouští do akce....

Film byl natočen již v roce 2012, sem tam se v něm mihnou Vánoce, ale právě nyní jej uvádí do našich kin Film Europe, tak nevidím důvod, proč by nás nemohl pohladit po duši právě v těchto červnových dnech.


Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

Paulo Coelho je jedním z nejprodávanějších spisovatelů všech dob, jeho romány byly přeloženy do osmdesáti jazyků!

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

Přitom má za sebou tento úspěšný člověk pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech - experimentoval s drogami, prožil muka, trpěl a radoval se z lásky, spoluvytvářel historii brazilského rock'n'rollu, ale především se nikdy nevzdal svého největšího snu: triumfovat jako spisovatel.

Film Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha vypravuje fascinující proměnu věčně rebelujícího mladíka v muže, kterému naslouchá celý svět, kterého ČTE celý svět.


Odebrat z přátel

A na závěr něco extra. Horory sem většinou nedávám, ale tentokrát musím udělat výjimku. Jde totiž o nový hororový žánr, který by před lety byl ještě pouhým výplodem fantazie.

Odebrat z přátel

Dost drsný horor (mládeži do 15 let nepřístupný), který nám tvrdě připomíná hrozby života online a možné tragické důsledky několika neuvážených kliknutí.

A o čem je konkrétně tento film s podtitulkem „Pomsta bude dnes večer online“? Středoškolačka spáchá sebevraždu, protože neustála potupu po zveřejnění jejího videa na internetu. V den výročí její smrti se její spolužáci sejdou na videochatu na SKYPE. Normální pokec jim nabourá neznámý uživatel, kterého se nemohou zbavit. A jenž jde doslova přes mrtvoly...

Pár tipů navíc:

  • Sedmero krkavců (pohádka od Alice Nellis)
  • Druhá míza (ďábelský Al Pacino stojí pořád za hřích)
  • Jurský svět (že by těch laboratorních potvor nebylo ještě dost?)

Přečtěte si také:

Reklama