Tak jsem tu opět s nabídkou kvalitních filmů. A aby byl poslední školní rok pestrý, nabízíme vám jednu komedii, slzavé drama, poutavý životopis šarmantní ženy a na závěr jedno překvapení...

Zakázané uvolnění

Od 5. června můžete do kina vyrazit na nový film Jana Hřebejka, kterým se navrací k osvědčenému žánru komedie (Pelíšky, Pupendo aj.).

Režisér se podílel i na scénáři, jenž se odehrává během jednoho svatebního dne v zapadlé vesnické hospodě.

Ignorujte význam názvu filmu. Nejde ani trochu o hokej. Podstatu tvoří nám dobře známý fakt, že snad každá žena má své tajemství, které většinou přestane být tajemstvím v tu nejméně vhodnou chvíli... a že takové tajemství je velmi dobře rozpustné v trošce alkoholu, kterého na svatbách bývá dost a dost, asi ani nemusím dodávat.

K návštěvě kina lákají mimo jiné tři půvabné herečky Zuzana Stavná, Jana Stryková a Hana Vagnerová. V mužských rolích se představí Ondřej Sokol a Igor Orozovič.

Zakázané uvolnění

Já myslím, že stojí za to se na chvíli uvolnit a vychutnat si dobrý český film (i za cenu, že budete muset provětrat peněženku, protože lístky do kina nepatří k těm nelevnějším záležitostem).


Hvězdy nám nepřály

Prý nejvtipnější smutná lovestory podle světového knižního bestselleru. Hm, už to lovestory ve mě vyvolává neblahé tušení moře slz.

  • Snad si pamatujete na stejnojmenný film z roku 1970, kde nás Ali MacGraw a tehdy ještě mladičký Ryan O'Neal dokázali rozplakat, že nestačil ani balík kapesníků?

Nyní jsou hlavní hrdinové ještě mladší, jedná se o dva teenagery, kteří mají rádi kousavý humor a pohrdání konvencemi. Jejich vztah je výjimečný - seznámili se a zamilovali během sezení podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Je třeba něco dodávat?

Hvězdy nám nepřály, CinemArt a.s.

Film Hvězdy nám nepřály je adaptací světového knižního bestselleru (2012) Johna Greena, který vypráví o tom, jak zábavné, vzrušující a tragické je žít a být zamilovaný.

Vím, co si myslíte. Nemáme těch tragédií kolem nás dost v našich životech? No možná by stálo za to na film poslat vaše dospívající děti. Taky jsme byly mladé a zdraví si moc nevážily, že?


Grace, kněžna monacká

Tento snímek je mým absolutním favoritem pro červnové dny. Nejen že z Nicole Kidman je herečka první velikosti, ale také miluji životopisné filmy.

Diana (Oliver Hirschbiegel, 2013) byla trochu zklamáním, o to víc se těším na „pohádku“, která věřím, že zazáří. Jistou zárukou je pro mě režisér Olivier Dahan, autor oscarové Edith Piaf.

Upoutávky slibují pohádkovou výpravu a kostýmy, stejně jako příběh ze světa bělostných paláců plných intrik a politiky.

Bontonfilm, a. s.

Kdo by neznal osud hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry a odešla do zcela neznámého světa?

Můj film není životopis, ale portrét ženy v konkrétním momentu jejího života,“ zdůrazňuje francouzský režisér. „Je to příběh umělkyně, která rezignovala na svou vášeň, opustila svou kariéru. V Edith Piaf jsem vyprávěl vlastně příběh přesně opačný. V obou případech jde ale o hrdinky, které se těžko přizpůsobují svému prostředí. A právě to je hlavní problém, s nímž se Grace Kelly v této době potýkala.“

A co si o Grace myslí samotná představitelka hlavní role? „Především mě zajímala cesta, kterou Grace během roku 1962 urazí - od herečky ke skutečné vládkyni,“ svěřila se Nicole Kidman.

Tak dámy, uvidíme se v kině? Co říkáte?


Galapágy 3D: Zázraky přírody

A nakonec tu máme něco o zvířátkách, chtělo by se mi říct tak, jak to občas slýcháme v televizních zprávách...

  • Tady nečekejte žádné uvolněné herce, ani strádající puberťáky a už vůbec ne půvabnou kněžnu. Zde si na svého pomyslného Oscara čekají galapážské želvy sloní, tučňáci, leguáni, kormoráni a žraloci.

Galapágy, dlouho zcela ukryté před světem, jsou posledním nedotčeným a skutečným rájem na planetě Zemi. Na filmu z panenské přírody v úchvatném 3D zpracování spolupracoval známý přírodovědec David Attenborough.

Galapágy 3D: Zázraky přírody

Galapágy jsou plné každodenních dramat, ale především jsou plné hodně, ale opravdu hodně charismatických zvířat. Díky tomu, že se velmi neobvykle nebojí lidí, je možné se k nim s kamerou dostat do bezprostřední blízkosti. Jako herci jsou proto úžasní a pro 3D dokument na velkém plátně úplně ideální,“ říká autor scénáře.

Přeji příjemný červen a v každém případě zajímavou podívanou.

Přečtěte si také:

Reklama