Červencové dny většinou trávíme na chatách a pobytových zájezdech, kde kulturu poněkud zanedbáváme, přesto do kin přicházejí zajímavé snímky, které bychom, dámy, úplně opomenout neměly. Pokud tedy máte chuť, tady je naše nabídka.

Joe

Pozor, pozor, Nicolas Cage opět v akci. A nečekejte žádného uhlazeného elegána ani milostnou romanci. Zarostlý tvrďák, jenž si ze zákona nic moc nedělá, se tentokrát snaží pomoci svému mladšímu kamarádovi, se kterým se život také zrovna nemazlil.

Drama vzniklo podle románu spisovatele Larryho Browna, který je oceňován především pro svou syrovost a autentičnost, o tom, že to nebude žádná pohodová podívaná svědčí i fakt, že film je mládeži do patnácti let nepřístupný...

Joe, CinemArt a.s.

Joe Ransom (Nicolas Cage) není chlápkem, který by se hned s každým kamarádil


22 Jump Street

Tak tohle je skutečně můj šálek čaje - Channing Tatum - ach ach.... Poté, co si hrdinové 22 Jump Street prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole.

22 Jump Street

Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo.

  • Typicky prázdninový film. Což takhle vzít s sebou svoje děti?

Zejtra napořád

Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho milionu.

Cestuje a pracuje, mezitím si na dálku domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. Petr tak vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Není vám to povědomé?

Zejtra  napořád

Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit.

V hlavních roli se představí Pavel Batěk a Vica Kerekes. Ve vedlejších uvidíte Filipa Blažka, Kláru Issovou, Jana Přeučila, Jiřího Lábuse a další.


Parádně pokecal

Film zachycuje šest měsíců v životě Štěpána Procházky, jenž je vyhozen ze školy, opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce. Do na první pohled depresivního děje však zasáhne osudová žena a snímek se rázem promění v neokoukanou romanci.

Parádně pokecal

Klíčovou inspirací příběhu 25letého Štěpána se staly stereotypy chování současné mladé generace. „Nerozhodnost, nevyhraněnost, často i lenost - na druhé straně však přemíra podřadných aktivit, spousta energie a touha poznávat. To všechno se v hlavním hrdinovi míchá a mým cílem bylo zobrazit toto míchání svěžím, neokoukaným způsobem, a především - s nadhledem, humorem a nadějí,“ vysvětluje režisér a scenárista Tomáš Pavlíček.


Něco navíc

Do kin se v červenci vrací „klasika“ Ostře sledované vlaky (Jiří Menzel, 1966). Nenechte si proto ujít tento oscarový film na velkém plátně. A i kdybyste měli jít během prázdniny jen na jediný snímek, tento stojí za to.

A když už jsme v červenci, což takhle si připomenout český film Setkání v červenci

Hudba sice patří jinam, ale sestřih scének je geniální

A v době prázdnin nemohu opomenout snímek, z kterého pohoda přímo dýchá - Léto s kovbojem. Tak ať se vám léto vydaří i bez toho kovboje, dámy.

Přečtěte si také:

Reklama