Březen přináší na česká filmová plátna řadu zajímavých titulů. Na své si přijdou milovníci hororu i komedií. Zkrátka nepřijdou ani děti. Pojďte se podívat na náš výběr filmů, které nás zaujaly.

Polednice

Anna Geislerová a Daniela Kolářová v neobvyklých rolích a nečekaném žánru...

Přestože titul filmu odkazuje k slavné básni Karla Jaromíra Erbena, inspirace pro filmový příběh, zasazený do současnosti, je velmi volná. V centru příběhu odehrávajícího se uprostřed horkého léta v malé vesnici, žijící svým neměnným rytmem, je mladá žena donucená bojovat s nepřízní osudu i vlastními přízraky.

Polednice

  • Pojďme se bát. Kdo si pamatuje Requiem pro panenku, nemá pochyb o tom, že Aňa nás vtáhne do děje…  

Ave, Caesar!

Geniální sourozenci Joel a Ethan Coenové (např. nedávný Most špiónů) natočili svěží retro komedii, v níž si dělají srandu ze světa, ve kterém se léta úspěšně pohybují.

Ave, Caesar!

Zavtipkovat na vlastní účet se s nimi rozhodla i řada hereckých hvězd, z kterých se vám bude tajit dech: Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Channing Tatum, George Clooney...

  • Přijďte se do kina skutečně pobavit.

Už je tady zas

Hořká satira natočená podle románu spisovatele Timura Vermese kraluje žebříčkům bestsellerů, dosud se prodalo přes milion výtisků.

Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. Hitler „své“ město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová.

Už je tady zas

  • Zarážející zajímavostí je fakt, že scény, kde se filmový Hitler prochází po ulici a lidé na něj reagují, jsou skutečné. Tedy jde o skutečné reakce náhodných kolemjdoucích na herce procházejícího se městem. Z toho jde až trochu strach, nemyslíte?  

Teorie tygra

O filmu jsme zde již psali, ale protože si myslím, že si naši pozornost zaslouží, přikládáme ještě jedno video:

Tak ať se vám filmy líbí. A nezapomeňte, že z „historického hlediska“ je březen měsíc knihy, takže vám třeba přijde k chuti i prolistování nějaké té knihy…

Přečtěte si také:

Reklama