Leden má - co se týká filmů v kinech - skutečně co nabídnout. Nejen že je plný zajímavých premiér, ale ještě těží z toho, že řada zajímavých filmů byla nasazena na konci předešlého roku, kdy lidi žili spíš obíháním vánočních návštěv a povalováním se doma u mísy cukroví....

Vybrali jsme pro vás čtyři snímky, které si zaslouží větší pozornost. A v závěru přinášíme ještě pár tipů na další zajímavosti měsíce.

Joy

Vtipný a emocemi nabitý příběh inspirovaný skutečným životem podnikatelky Joy Mangano, jež vynalezla nový typ mopu se zatočenými třásněmi, vypraví o překonávání životních překážek a nástrah.

Zradu a závist nezažívají jen výjimečně úspěšní lidé, ale také ti, kteří žijí díky svým schopnostem úplně obyčejný spokojený život. A tak se mrkněte na film, kde se dovíte pár triků, jak s podrazáky noblesně zatočit, ehm, vymést podlahu.

Joy

  • Tip na ideální doprovod: Kdokoliv z kolegů či širšího příbuzenstva

Lída Baarová

Jeden z nejočekávanějších českých filmů příštího roku, jehož obsah asi není třeba blíže specifikovat, natočil režisér Filip Renč, který o něm říká, že to byl nejtěžší krok v jeho životě, díky kterému se chce posunout ve své práci zase o krok dál.

V filmu se představí celá plejáda našich vynikajících herců - vedle hlavní role, kterou získala Táňa Pauhofová, to jsou například Klára Issová, Simona Stašová, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Jiří Mádl, Alois Švehlík, Jan Révai, Miroslav Táborský...

Lída Baarová

  • Tip na ideální doprovod: Já osobně bych na film moc ráda vzala svou babičku, která už bohužel nežije. Díky své zámožné tetě se pohybovala mimo jiné v umělecké společnosti té doby a jistě by měla na příběh opěvované i zatracované herečky svůj vlastní názor...

Už teď mi chybíš

Drew Barrymore (holčička z E.T. Mimozemšťan, 1982) se vrací na filmová plátna v úchvatném dramatu o přátelství, rodině a lásce.

Snímek režisérky prvního Stmívání Catherine Hardwicke představuje působivou tragikomedii, na kterou si rozhodně vezměte balíček kapesníků.

Už teď mi chybíš, https://www.facebook.com/missyoualreadymovie

(foto: facebook)

  • Tip na ideální doprovod: nejlepší kamarádka

Bod zlomu

Po ryze ženských filmech tu máme také něco pro vaše partnery a pubertální syny - snímek plný extrémně odvážných kaskadérských kousků a napětí, jenž je novou verzí klasického kultovního akčního thrilleru Bod zlomu.

Před kameru si „stoupli“ skuteční elitní sportovci, kteří jsou absolutní světovou špičkou v takových odvětvích jako je surfování na obřích vlnách, létání ve wingsuit kombinéze, snowboarding, horolezectví bez jištění a vysokorychlostní motokrosové ježdění.

  • Tip na ideální doprovod: Pošlete své chlapy (partnery či syny) a vy si dejte v klidu s kamarádkou vínko ...

V lednu pojedou v kinech nejen horké novinky, ale i prověřené kusy, které stojí za to vidět.

  • Osm hrozných (nový „Quentin Tarantino“)
  • Sedm statečných (stará jistota! hrají díky AČFK v Bruntále a Kopřivnici)
  • Tajemství jejich očí (Nicole Kidman a Julia Roberts

Něco navíc:

    • Padesát odstínů černé (dráždivá a na padesát způsobů šťavnatá parodie vy víte čeho)

Čtěte také:

Reklama