Možná jste také někdy zatoužila být u toho, když se natáčí televizní pořad. V blízkosti známých osobností, v hledáčku kamer. Otočit se napravo a uvidět tvář, která se pravidelně objevuje na titulních stránkách časopisů. Pohlédnout vlevo a všimnout si, že si vás zvědavě prohlíží žena, jejíž postava byla několikrát označena za nejvíc sexy.

Chcete vědět, jaké to je? Pojďte se tedy společně s tímto článkem vrátit k sobotě 14. ledna. Vypravte se se mnou na vyhlašování výsledků ankety o nejoblíbenější osobnosti a pořady televize Nova - Anno 2005.

 

15.00

„Ano, mami, jdu dneska na Anno. Jsem ráda, že se budeš dívat. Budu mávat. Pa.“ Telefon odesílá zprávu a já si v duchu říkám, že mávat určitě nebudu. Snad to mamka pochopí…

 

18.45

Hledám vhodné šaty a všechny mi připadají okoukané a všední. Nakonec vyrážím v těch již několikrát nošených a v duchu zapomínám na nádhernou večerní róbu, která by se nejspíš pro tuto příležitost hodila mnohem víc.

 

19.15

Vystupuji z autobusu. Několik lidí nabalených do zimních kabátů míří do svých domovů a já společně s několika pány ve smokingu jdu na opačnou stranu, směrem k osvětlenému hotelu. Vyndám z kabelky pozvánku a vstupuji do hotelové haly. Ve frontě na šatnu zahlédnu Radka Johna. Beru si od šatnářky číslo a za mnou se objeví v miniaturních šatech Gábina Partyšová. Nebo Rebeka? To je jedno.

 

19.20

Jak se jmenuje modelka, která právě pózuje lačnému fotografovi? Přemýšlím o jejím jméně. Pozoruji, jak je jí zcela jedno, že stojí v obyčejné hotelové hale a ve tváři se jí najednou objevuje tisíc výrazů. Aha, už vím. Konečně si vzpomenu. V duchu si říkám, že vypadá skoro jako každá česká holka, kterou potkám na ulici. Teď ji fotograf prosí, ale co za pár let, až modelka ztratí svoji mladost a objeví se první vrásky? Neprojde kolem ní bez povšimnutí?! 

 

19.30

Známé tváře televize Nova se postupně objevují a já najednou nechápu fakt, proč je tolik lidí považuje za hvězdy a touží se alespoň na chvíli ocitnout vedle nich. Vždyť jediné, co je odlišuje od ostatních, je, že dělají práci, která je vidět. Přichází i Kateřina Hrachovcová se svým manželem. Vždy ztřeštěná holka z Prásku beze slov a s úsměvem chodí halou. Zapomínám na její pózu v pátečním pořadu a sama sobě musím přiznat, že je možná úplně normální holka a dobrá herečka.

 

19.40

Všichni se „stěhují“ do sálu. Ve chvíli, kdy se posadím vedle Milana Pitkina, zcela zapomínám na to, že tento pořad budou za chvíli sledovat miliony diváků. Jediné, co mě opět vrátí do reality, jsou pokyny režiséra typu: „Nikam v době reklam neodcházejte!“, „Obsaďte volné židle ve středu.“ a „Tleskejte!“

 

20.00

Pořad začíná, přichází trochu nervózní Tomáš Krejčíř. Zaujme místo u pultíku a s postojem rovným jako pravítko vše odstartuje. A tak tleskáme. 

 

21.45

Vše pomalu končí a já si říkám, že mi nejpřirozenější z pěveckých hostů přišli asi snad jen Lenka Filipová, Petr Bende a Miro Žbirka. Prostě pohodáři, kteří zazpívali na playback (ostatně jako všichni), ale chovali se velice uvolněně. Žádná umělá gesta jako mnozí ostatní. Možná nejvíc zvědavá jsem byla na konec pořadu, kdy měla vystoupit Lucie Bílá. Předčasně a zbytečně. Lucie Bílá nedorazila. Musela odezpívat roli v muzikálu, a tak jsem po skončení její písně mohla zatleskat pouze záznamu.

 

22.06

Konečně přijíždí autobus. Celá zmrzlá do něho nastoupím a ve chvíli, kdy se za mnou zavřou dveře, připadám si v krátkém zimním kabátě a šatech najednou trochu zvláštně. Dvě důchodkyně si mě podezřívavě prohlížejí. Nemají ani ponětí, odkud právě odjíždím. Možná si pomyslí něco o ztřeštěné holce, která neví, že je leden a pěkně mrzne. Vím to až moc dobře, a tak se raději dívám z okna a těším se do postele.

 

22.30

„Ahoj. Jak bylo? Koukala jsem, koukala, ale tebe jsem neviděla. Tak snad příště. Mamka.“ Přečtu si zprávu, svléknu si punčocháče a zabalím se do deky. Když vypiji asi půl litru horkého čaje a moje prsty konečně pochopí, že už nejsou v mrazu, ale v teple domova, usednu k počítači.

 

23.00

Dokončuji článek pro magazín Žena-in a říkám si, že až budu zase jednou chtít být na blízku hvězd, zapnu si televizi. V teplákách a nenalíčená budu sledovat, kdo vyhrál první místo, a po skončení si zalezu do postele. Milan Pitkin sice po celou dobu, co seděl vedle mě, mlčel, ale možná kdyby věděl, o čem právě píši, poznamenal by to své: „A vo tom to je.“


A jak to všechno vůbec dopadlo? Kdo z televize Nova se stal tím nejoblíbenějším?


Ženy

1. Lucie Borhyová

2. Adéla Gondíková

3. Pavla Charvátová

 

Muži

1. Pavel Zuna

2. Dalibor Gondík

3. Rey Koranteng

 

Pořady

1. Ordinace v růžové zahradě

2. Televizní noviny

3. Ulice


Sledovala jste vyhlášení výsledků ankety Anno 2005? Setkala jste se někdy osobně se známou osobností? Byla jste někdy přítomna natáčení podobného pořadu? 

Reklama