Takový je názor našeho čtenáře, který poslal příspěvek na dnešní téma pod nickem 1002. Jak, na co a proč přispívá, to už se dočtete v jeho příspěvku

Dobrý den. Rozhodl jsem se napsat k tématu charita. Dovolil jsem si upravit zachytné otázky do tvaru pro ženy i muže, protože máte i čtenáře, nejen čtenářky a já jsem jedním z nich.

  • *Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?

Spíš vyjmečně. A jak si vybírám? Na ulici přispívám velmi nerad a velmi ojediněle a když už ano,tak musím dotyčnou sbírku znát s medií.

  • *Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?

Občas hotově - nákupem drobností při charitativních sbírkách, které jsou už řadu let. Například žluté kytičky a bílé pastelky (omlouvám se, ale přesně nevím ty názvy, ale věřím, že každý ví, o co jde)

  • *Kdy jste naposledy přispěl/a na charitu? Proč?

Naposledy při velkém uklidu- oblečení,které nepoužíváme a je v dobrém stavu vozíme na charitu.

  • *Poslal/a jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?

Myslí, že nějaké DMS z mého telefonu odešla - při záplavách. Člověku to prostě nedá, suma ho nezrujnuje a druhým pomůže.

  • *Ocitl/a jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Naštestí ne, pomoc od charity jsem nepotřeboval.

Na charitu se bohužel „nabalují“ podvodníci. Čas od času je o tom info ve zprávách atd. Proto bych nikdy nepřispěl na sbírku, kterou neznám či na jinak pochybnou charitu. Nepomáhám často, to je pravda-ale když už, tak raději přímo, ne přes prostředníka -ať už dovozem oblečení na charitu a nebo třeba věcnou pomocí do utulku, nebo plněním přaní pro děti s domovů, kde opravdu reálně kupujete to co si nějaké dítě vysnilo.

1002

Milý 1002, omlouvám se, že jsem otázky adresovala „jen“ ženám, ale přece jenom jsme magazín pro ženy. Ale to nic nemění na tom, že jsme rádi/dy, když se k tématu vyjádří i nějaký muž. Takže moc děkuji za názor

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s charitou, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu, nebo nabídla někomu nezištně pomoc. Co vás k tomu vedlo?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i o své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino

c

b

Reklama