Když jsem minulý týden na poradě slíbila, že se pokusím sepsat reportáž o pražských strašidlech, především o psech s ohnivýma očima, kteří se zjevují hned na několika místech, především pak na Vyšehradě, neměla jsem ani tušení, že pár dnů na to vydá úplně stejnou reportáž časopis Enigma. Protože jejich cesta za strašidly nebyla zrovna úspěšná a ohnivý pes se nezjevil, rozhodla jsem se, že se pokusím své kolegy z tisku trumfnout. Co myslíte, povedlo se?

Krátce po setmění jsem vyrazila ze svého domova zpátky do Prahy. Vybavena jenom foťákem a lístkem na metro. Ve stanici metra Vyšehrad se setkávám se svými spolucestovateli. Snad jste si nemysleli, že bych to zvládla sama. Vydáváme se na malou procházku večerní Prahou, mapujeme terén.

Coby neohrožení lovci duchů jsme ve stejném složení už pátrali po strašidlech na noutonickém hřbitově (čtěte ZDE). Záhy si dokazujeme, že teď jsme ještě neohroženější. A ohnivým psům či jiným pozemštěním stvořením bychom v případě nutnosti nakopali ohnivý zadek. Jen se podívejte.

vysehrad

Kolem jedenácté hodiny večer se zdržujeme v okolí rotundy sv. Martina. To je jedno z míst, kde se mají ohniví psi vyskytovat. Nejčastěji o půlnoci. A tak čekáme… Hodili jsme humor za hlavu a snažíme se navodit tajemnou atmosféru vyprávěním strašidelných příběhů. „Takoví ohniví psi, to jsou vlastně živlové bytosti. Stejně jako vodníci, vodní víly a podobně. Tvrdí se, že kdo je spatří, brzy zemře. Existuje jeden dobře popsaný případ zjevení ohnivých psů, tuším, že z Anglie, kdy se v kostele během bohoslužby objevil tajemný černý pes a dva věřící zabil, jednoho popálil. Pak se ještě objevil v kostele opodál, kde prý jsou dodnes patrny vypálené rýhy ve dveřích,“ vypráví Lukáš, jeden z mých společníků.

Já zase přispívám svým příběhem o tom, co se mi stalo jedné noci na zámku v našem městečku. Mrazení v zádech za chvíli cítíme všichni.

Hodina uplynula bleskovou rychlostí a my se rozhlížíme, zda se někde neobjeví planoucí světla ohnivých očí údajných strážců ukrytého pokladu. Tmou zazněly váhavé kroky. Krátce po nich tiché zaštěkání. Srdce nám buší vzrušením.

Netrvalo dlouho a na cestě se objevuje temná silueta. V jejích obrysech záhy poznáváme nočního chodce a s ním také jediného psa, kterého jsme tu noc na Vyšehradě potkali. Nebyl zdaleka tak velký, už vůbec ne černý a ohnivé oči se kamsi vytratily. Ani to vodítko a dokonce ani páníček na druhém konci nevypadali nijak zlověstně.

Krátce po půlnoci odcházím na poslední noční vlak. Snad příště…

Strašidla v mém kraji - to je téma pro dnešní den. Věříte vyprávěním se strašidly, přízraky a duchy? Potkala jste už nějakého? Snad každé vesnička, každé město má nějakou tu svojí temnou legendu, tajemný příběh a vlastního strašáka. Napište nám, co straší u vás! Určitě nás bude pěkně mrazit v zádech.

Svoje vyprávění posílejte jako vždy na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejtajemnější, nejzajímavější a nejstrašidelnější dostane zaslouženou odměnu.

 

Reklama