Mořské pláže, historické památky, horské výšiny a údolí, světové metropole, to vše jsou cíle našich letních cest, kde si užíváme volných dní naší zasloužené dovolené. A čím pečlivěji se na cesty připravíme, tím menší je pravděpodobnost, že nás zaskočí nějaké nemilé chvíle.

Minule jsme se zabývali několika cenově dostupnými maličkostmi, díky kterým můžeme předejít zbytečnému stresu na dovolené. Dnes se zaměříme na samotnou cestu na dovolenou, která nás bohužel prakticky vždy odděluje od vysněných dní na kouzelném místě.

Ne vždy je cestování příjemné, a často naopak přináší problémy. Bez něj to ovšem bohužel nejde. Přemisťovat se během pár sekund v prostoru jako ve sci-fi zatím stále ještě neumíme...

Dlouhé sezení v autobusech či autech, zpoždění vlaků, čekání na letišti, ne úplně sympatičtí spolucestující, přílišné horko, vydýchaný vzduch, ukňourané děti, fronty na toalety. Ten seznam je vskutku obsáhlý. A nervy máme jen jedny... a abychom je co nejvíce šetřili, můžete vyzkoušet některý z následujících tipů. Nebo raději úplně všechny.

Bachovky

kapky

Poslední roky nevytáhnu paty z domu bez malé lahvičky s přírodními esencemi, které začal používat před lety doktor Bach. Propadla jsem jim a i když někdo říká, že je to nesmysl, pouhý placebo efekt, já na ně nedám dopustit. Fungují mi a je mi jedno, na jakém principu.

  • Osobně doporučuji směs tzv. První pomoc, případně speciální směs Cestování, která je připravena pro každého, kdo mívá obavy z průběhu cesty.

K dostání jsou nejen kapky pro vnitřní užití, ale třeba v případě zmíněné První pomoci také jako interiérový parfém, kterým kolem sebe můžete vytvářet „bezpečný“ mikrosvět.

Vlhčené ubrousky

ubrousky

Kdybych měla jmenovat několik supervynálezů poslední doby, budou vlhčené ubrousky mezi nimi. Ano, byly už za mého dětství, tj. opravdu hodně dávno. Prodávaly se balené po jednom a měly štiplavou vůni, která měla evokovat svěžest.

  • Nicméně já mám nyní na mysli vlhčené ubrousky, které jsou primárně určeny na miminkovské prdýlky. Ovšem na cestách jsou skutečným požehnáním i pro nás - dospělé. A zachraňují nejednu trapnou situaci.

Já osobně na ně nedám dopustit a vždy si před dovolenou pořizuji nové balení, aby mi náhodou nedošly.

Cestovní podkolenky

sstocking

Třetím mým objevem, o kterém jsem dlouhé roky nevěděla a teď si bez něj žádnou cestu nedovedu představit, jsou cestovní podpůrné podkolenky.

  • Díky nim jsou dlouhé cesty najednou výrazně snesitelnější a moje nožky lehčí. Podotýkám, že zdaleka nemusíte trpět na křečové žíly, abyste docenili jejich význam.

Výrobců je několik a každý si jistě najde ty svoje. Já osobně upřednostňuji ty klasické nylonky s elastanem v tělové barvě. Pokud si na ně obléknete lehké tříčtvrteční kalhoty, což je, mimochodem, z mnoha praktických důvodů ideální cestovní délka, nikdo si jich ani nevšimne.

Vyrábějí se ovšem i trendy barevné. Některé jsou dokonce obohaceny různými vychytávkami. Chystám se také někdy vyzkoušet, ale zatím nemohu referovat.

Tak příjemné cestování!

Přečtěte si také:

Reklama