orchid2

Tropická zahrada Nong Nooch je jednou z pozoruhodností města Pattaya, kterou byste si neměli nechat ujít. Nádherně upravené rozsáhlé zahrady, v nichž se nacházejí sbírky orchidejí, bonsají či cykasů, jsou tak právem někdy nazývány osmým divem Thajska.

Nong Nooch byla založena už ve 40. letech minulého století, ale původně jen jako květinářství. Kromě prodeje rostlin se však brzy začala věnovat i vědecké činnosti. Specializuje se totiž dodnes na výzkum cykasů, což je druh prehistorické palmy. Až později, v 70. letech, se k činnosti přidružila i komerční stránka – otevřela se turistům, aby i oni mohli obdivovat její krásy. A nudit se zde nebudete.

Kromě expozice thajských, jihoasijských, ale také celosvětově rozšířených tropických druhů rostlin se tu setkáte například také s chovem slonů, kteří tu mají i svou show, nebo s úžasným představením tradičních tanců a bojového umění z celého Thajska. Strávit tu můžete třeba celý den, protože zde funguje několik restaurací. Nebo se tu nechat rovnou ubytovat.

Čtěte také:

Reklama